Sözcü Plus Giriş

HDP geri adım attı!

Diyarbakır'daki miting tarihi krizi HDP'nin geri adım atmasıyla çözüldü.

Güncellenme: 11:32, 19/05/2015
HDP geri adım attı!

Diyarbakır’da AKP ile HDP’nin 31 Mayıs’ta miting yapmak istemesi ile ortaya çıkan miting krizi, HDP’nin miting tarihini 5 Haziran’a alması ile çözüldü. HDP, böylelikle 7 Haziran seçimleri için son mitinglerini aynı gün Diyarbakır ve Hakkari’de yapacak.

HDP daha önce açıkladığı miting programında, Diyarbakır’da 31 Mayıs’ta Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın katılımı ile İstasyon Meydanı’nda miting yapacağını duyurmuş ancak, miting için resmi başvuru yapmamıştı. Daha önce 30 Mayıs’ta miting yapacağını duyuran Ak Parti ise, 31 Mayıs için resmi başvuru yapınca kriz ortaya çıktı. Ak Parti 30 Mayıs’ta İstanbul’un fethi ile ilgili programa Başbakan’ın Cumhurbaşkanı ile katılacağını belirterek, mitinglerini 31 Mayıs’ta yapmak istediğini açıkladı.

Yaşanan bu kriz üzerine HDP yöneticileri, genel merkezleri ile yaptıkları görüşmede miting tarihlerini 5 Haziran’a alarak resmi başvurularını yaptı. HDP böylelikle 7 Haziran seçimleri için son mitinglerini aynı gün Eş Başkan Figen Yüksekdağ’ın katılımı ile Hakkari ve Selahattin Demirtaş’ın katılımı ile Diyarbakır’da yapmış olacak.  (DHA)

HDP baraj sınırında

HDP baraj sınırında

'Isırırım Erdoğan'ı yalarım'

‘Isırırım Erdoğan’ı yalarım’

Yayınlanma Tarihi:10:00,