HDP’li Kaplan isyan etti

TBMM Genel Kurulu'nda grup önerileri görüşmelerinde genel kurulun çalışma koşuları tartışıldı.

HDP’li Kaplan isyan etti

Genel kurulda çıkan olaylara değinen HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Milletvekilleri çocuklarıyla helalleşerek geliyor. Boğa gibi saldırıyor iktidar” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grubu, Genel Kurulun bugün saat 19:00’a kadar çalışması önerisi verdi. Öneri üzerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Sabah 5’e kadar meclisin çalışması insan haklarına aykırı. İnsanın ruh sağlığı bozuluyor. Parlamento çalışmalarına ara verilmeli” dedi.

Söz alan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, AKP, CHP ve MHP’yi eleştirdi. Baluken,CHP ve MHP’nin muhalefet yapamadığını ve Türkiye’de yeni bir muhalefetin parladığını söyledi.

Şah Fırat operasyonu için flaş iddia!Şah Fırat operasyonu için flaş iddia!

ÖNÜNÜ KESTİ
Konuşmasının ardından Baluken yerine geçti ve HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan konuşma yapmak için kürsüye hareket etti. Bu sırada CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Baluken’in sözleri nedeniyle sataşma olduğunu belirterek söz istedi ve kürsüye yüreyen Kaplan’ın önünü keserek onu elleriyle tutarak durdurdu. Bu yaşanan gülüşmelere neden olurken, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ise, tutanaklardan bakacaklarını ve sataşma varsa söz vereceğini söyledi.

Orhan Düzgün o anları anlattı : ÖlebilirdimOrhan Düzgün o anları anlattı : Ölebilirdim

Ardından HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan kürsüye çıktı. Kaplan, Genel Kurulda yaşanan kavgalara değindi. Kaplan, “Milletvekilleri çocuklarıyla helalleşerek geliyor. Ya kürsüden saldırılıyor, yada merdivenlerden düşüyor. Buraya öğle namazında girip, sabah namazında çıkıyoruz. İnsanlık haklarına aykırı çalışıyoruzö dedi. Ardından Kaplan, sinirli bir şekilde “Lanet olsun insan gibi davranmayana. Lanet olsun zulme boyun eğenlere. Lanet olsun bir milletvekilliği adaylığı için buna evet diyenlereö dedi.
Eleştirilere değinen AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, “AK Parti grubu sabırla yasaya geçilsin diye beklerken, sürükle kışkırtılarak olay çıksın yasaya geçilmesin stratejisi yapılıyor. Biz yasayı müzakere için sabırla bekliyoruz” dedi.

MHP'li Oktay Vural: Milli Sıvışma BakanıMHP’li Oktay Vural: Milli Sıvışma Bakanı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...