Hükümetten ‘nurculuk’ zammı!

Diyanet'in dini yayınlar sermayesi 40 milyon liraya çıkarıldı. Bu ödenekle Risale-i Nur Külliyatı gibi dini yayımlar basılacak.

Hükümetten ‘nurculuk’ zammı!

“Dindar gençlik yetiştirme” projesinde hükümet yeni bir adım daha attı. Diyanet’in dini yayınlar sermayesi yüzde 100 artırıldı. sermaye artırımının aynı zamanda “Gülen cemaatinin önünü kesmek için” Risale-i Nur Külliyatı basımı için yapıldığı belirtiliyor.

Bakanlar Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi’ne tahsis edilen sermayeyi yüzde 100 artışla 40 milyon liraya çıkardı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında, “Diyanet İşleri Başkanlığı Dinî Yayınlar Döner Sermaye İşletmesine tahsis edilen sermayenin 40 milyon liraya çıkarılması kararlaştırıldı” denildi.

RİSALE-İ NUR KÜLLİYATI İÇİN Mİ?

Hükümetin bu adımının ‘nurcular için’ yapıldığı belirtiliyor. Risal-i Nur Külliyatı, nurcu cemaatler içerisinde Fethullah Gülen hareketinin kontrolünde bulunuyordu. Kulislerde bu uygulamanın, Fethullah Gülen hareketinin bu kozunu engellemeye yönelik olduğu konuşuluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman daha önce yaptığı açıklamada; şartları taşıyan tüm yayınevlerine, Risale-i Nur Külliyatı için basım izni verildiğini söylemişti.

“Kızlı-erkekli”de yeni perde!
Müftü vekilden 14 Şubat mesajıMüftü vekilden 14 Şubat mesajı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...