İki partiden birleşme kararı

Seçimler yaklaşırken ANA Parti ve Hak ve Adalet Partisi birleşme kararı aldığını açıkladı. Yeni partinin adı "Hak ve Adalet Ana Parti" oldu

İki partiden birleşme kararı

Seçimler yaklaşırken ANA Parti ve Hak ve Adalet Partisi birleşme kararı aldığını açıkladı. Ortak basın toplantısı düzenleyen iki parti, seçime “Hak ve Adalet Ana Parti” ismi ile gireceklerini belirtti.

Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal ile Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk, Neva Palas Otel’de basın toplantısı düzenledi.

Siirt merkezli 'Paralel' operasyonu: 10 polis gözaltındaSiirt merkezli ‘Paralel’ operasyonu: 10 polis gözaltında

Özgecan olayına ve TBMM’deki kavralara değinerek açıklamalarına başlayan Özal, Meclis’te bazı kadın vekillerin de darp edildiğini söyleyerek “Kadına şiddetten bahsederken bunun Meclis’te olması içler acısı ve ayıptır. Ne olursa olsun Meclis’te bir kadına el kaldırmak bize hiç yakışmıyor” dedi.

Diğer partileri de birleşmeye davet eden Özal şunları söyledi:

“Hak ve Adalet Partisi ile Ana Parti birleşiyor. Hak ve Adalet Ana Parti olarak 7 Haziran seçimlerine giriyoruz. İktidara talibiz. Bütün diğer partileri de birlik ve beraberliğe çağırıyoruz. Burada sağ veya sol parti ayırımı yapmıyoruz. Biz, herkesin partisi olmak istiyoruz. 7 Haziran seçimlerinde de Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Demokratik Sol Partiyi ve diğer partileri de bir ve beraber olmaya çağırıyoruz. 7 Haziran seçimleri çok önemli.”

Partilerinin birleşme kongresini 28 Şubat’ta yapacaklarını belirten Yiğit Zeki Öztürk ise iktidara geldiklerinde bütün çalışanlara yüzde 15-25 arasında zam yapılacağını, emeklilere yılda iki maaş ikramiye ve kira yardımı vereceklerini vaat etti.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...