Sözcü Plus Giriş

İktidarı dezenfekte ettiler

Meclis, domuz gribine karşı ilaçlandı. Ancak ilaç, bir AKP milletvekili aracılığıyla getirilen firmaya, tanıtım amaçlı ve ücretsiz olarak yaptırıldı.

Güncellenme: 12:27, 21/03/2015
İktidarı dezenfekte ettiler

Ali Ekber ERTÜRK / ANKARA

Sadece iktidar kulisi ve muhalefet kulisinin altındaki mescitin ilaçlanması ise tartışma yarattı. Durumu, CHP'li vekiller Aytuğ Atıcı ile Ali Rıza Öztürk farketti. Atıcı, ayrımın nedenini sorup tepki gösterince, ertesi gün de muhalefet kulisi ilaçlandı.

“MİKROPLAR KIYAS EDİLDİ''

Atıcı'nın konuyu gündeme getirmesi üzerine AKP'li İdare Amiri Ömer Faruk Öz duruma el koydu. Öz SÖZCÜ'ye, “Tartışmalar üzerine bilgi aldım. Firma yetkilileri, ‘Bugün sadece belli yerleri yapalım. İlaçladığımız yerlerdeki mikrop ile ilaçlamadığımız yerlerdeki mikroplarda ne tür farklılık oluşuyor' demişler. Bu nedenle muhalefet kulisi ilaçlanmamış. Biz de ‘olur mu öyle şey' dedik, ertesi gün gelip orayı da ilaçladılar” dedi. Öz,“Bu ilaçlamanın domuz gribiyle alakası yok. Genel bir temizleme” açıklaması da yaptı.

ATICI “MİLLET DEZENFEKTE EDECEK''

SÖZCÜ'ye konuşan CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı ise, “Biz millet için tedbir alın dedik, onlar vekille ilgili tedbir alıyorlar.” dedi ve şunları söyledi:

“Domuz gribi çok can almaya başladı. Biz, ‘Halkımız için tedbir alalım' dedik, onlar Meclis'i ilaçladılar. Biz, ‘Önlem alın' dedik, onlar Meclis'i dezenfekte ettiler. Ben sadece bugün 300-400 vatandaşımızın elini sıktım, öpüştüm. Siz Meclis'i dezenfekte etmekle bunu mu engelleyeceksiniz? Dışarıda halk ölürken sen Meclis'in neyini dezenfekte ediyorsun? Meclisi ancak millet dezenfekte eder.”