İlişkileri daha kararlı bir duruma getirdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya'yla ilişkileri anlaşmalarla çok daha kararlı bir duruma getirdiklerini söyledi.

İlişkileri daha kararlı bir duruma getirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos Calderon, baş başa ve heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anlaşmalarla aramızdaki ilişkileri çok daha kararlı bir duruma getirmiş oluyoruz” dedi.

Erdoğan, “Kolombiya’dan gelen turist sayısını artırmak istiyoruz. TİKA olarak Güney Amerika’da 2. şubemizi Kolombiya’da açıyoruz” diye konuştu.

'Erdoğan Küba'da bir değil iki cami istiyor'‘Erdoğan Küba'da bir değil iki cami istiyor’

 

Askeri tören

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na açılan yolda, süvari birliklerince karşılandı ve süvari birliğinin refakatinde saray kapısına kadar getirildi. Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bahçe kapısında Kolombiya Devlet Başkanı Calderon tarafından karşılandı.

Tören alanındaki yerlerine geçen Erdoğan ve Calderon, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından heyetlerini birbirine tanıttı.

Putin'den Sisi'ye KalaşnikofPutin’den Sisi’ye Kalaşnikof

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Calderon daha sonra tören alanında yürüyerek, tören kıtasını selamladı ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın merdivenlerinde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Törende Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik eşlik etti.

 

Bahçeli: Davutoğlu senin aklın başında mıdır?Bahçeli: Davutoğlu senin aklın başında mıdır?

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...