Reklamsız Sözcü

İllüzyon değil; Türkiye!

KKTC'ye su götürmek için yeri değiştirilen köyün yeni yerindeki altyapı eksikliği köylülere zor anlar yaşatıyor.

android-time 12:04
İllüzyon değil; Türkiye!
KKTC'ye su götürmek için yeri değiştirilen köyün yeni yerindeki altyapı eksikliği köylülere zor anlar yaşatıyor.

Mersin’in Anamur İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış, taşkınlara neden oldu. KKTC’ye su gönderilen Alaköprü Barajı altında kalan Ormancık Mahallesi’nin 6 ay önce oturuma açılan yeni yerleşim yerinde de bazı evlere su bastı.

Mahalle muhtarı, evlerin altyapı yapılmadan inşaa edildiğini söylerken, ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Anamur’da öğle saatlerinde başlayan ve yaklaşık yarım saat süren sağanak yağışta su baskınlarının yaşandığı Ormancık Mahallesi’nde vatandaşlar, zor anlar yaşadı.

Alaköprü Barajı nedeniyle su altında Ormancık Mahallesi’nin 139 konutluk yeni yerleşim yerinde, altyapının yapılmadan evlerin inşaa edildiğini söyleyen Ormancık Mahallesi Muhtarı Mustafa Keklik, “Evler bize teslim edileli daha 6 ay oldu. İlk yağmurda evlerimiz sular altında kaldı. Şu anda borçlarını ödemeye bile başlamadan evlerimiz göçüyor. Yetkililer imdadımızı duysun” diyerek yardım istedi.

Sağanak yağmur sırasında mahalledeki kilit parke yolun altındaki toprak zeminde kayma olduğu ve yolun kaldırım bordörlerinin havada kaldığını belirten Keklik, “Yarım saat yağmur yağması ile böyle oldu. Daha kış girmedi. Bir de kış girerse ne olacak?” diyerek mahalle sakinlerinin meyilli araziyi tutan istinat duvarının evlerin üzerine yıkılmasından korktuğunu söyledi. İlçede sağanak etkisini kaybederken, yağmur hafif şekilde yağmaya devam ediyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4209.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more