IŞİD’li Abdullah Abdulaev tutuklandı

IŞİD'in İstanbul'daki kilit isimlerinden biri olan Azerbaycanlı Abdullah Abdulaev de tutuklandı.

IŞİD’li Abdullah Abdulaev tutuklandı

Türkiye genelinde yürütülen terörle mücadele operasyonları kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan Azerbaycanlı Abdullah Abdulaev tutuklandı. Abdulaev’in örgütün İstanbul Emiri olduğu ileri sürülüyor. Dün adliyeye çıkarılan 15 şüpheliden 3’ü IŞİD, 2’si ise PKK üyeliğinden tutuklandı. IŞİD üyeliğiyle suçlanıp tutuklanan 3 kişiden biri de, kendisini “İstanbul Emiri” olarak tanıttığı belirtilen Azerbaycanlı Abdullah Abdulaev…

Bayancuk tutuklandı

Bayancuk tutuklandı

15 KİŞİYE TUTUKLAMA İSTEMİ

Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 kişi ile IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Savcılık tarafından sorgulanan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 şüpheliden 8’i, IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

2 PKK’LI, 3 IŞİD’Lİ TUTUKLANDI

İstanbul 10.Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan ve PKK üyeliği ile suçlanan 8 şüpheliden 2’si “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklandı. Hakimlik, PKK üyeliğiyle suçlanan 6 şüpheli ise serbest bırakıldı. IŞİD üyeliği suçlamasıyla sevk edilen 5 kişiden, aralarında “IŞİD’in İstanbul Emiri” olduğu öne sürülen Abdullah Abdullayev’in de bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Hakimlik 2 kişiyi de serbest bıraktı.

7 KİŞİ DE ÖNCEDEN TUTUKLANMIŞTI

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında hafta sonundan itibaren Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen 31 kişiden IŞİD’in Türkiye’deki en önemli ismi olduğu iddia edilen “Ebu Hanzala” kod isimli Halis Bayuncuk’un da bulunduğu 4 kişi IŞİD, 3 kişi ise PKK’ya üyelik” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

DHA