Sözcü Plus Giriş

İsmailağa Cemaati böyle geldi

'Şeyhimiz Mahmut Efendi, Yiğidimiz Recep Tayyip Erdoğan' yazılı pankart taşıyan İsmailağa Cemaati üyeleri marşlar ve ilahiler eşliğinde Yenikapı'ya yürüdü.

Güncellenme: 22:04, 30/05/2015
İsmailağa Cemaati böyle geldi

İstanbul’un fethinin 562.Yıldönümü nedeniyle Yenikapı Meydanında gerçekleştirilecek Fetih kutlamaları için gruplar toplanmaya başladı. Yenikapı’ya ilk gelme yarışı etkinliği önde izleme çabasından kaynaklandı. Alanın arkasında yer alan kontrol noktasından giriş yapan vatandaşlar koşarak sahnenin bulunduğu ön bölüme gelip yer kaptı.

 

VATANDAŞLAR ANONSLARLA YÖNLENDİRİLİYOR
Marmaray ya da Hacıosman metrosunu kullanıp Yenikapı’ya gelenler özel güvenlik görevlileri tarafından anonslarla ve tabelalarla Yenikapı’ya yönlendiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri ve Türk bayrakları taşıyanlar gruplar halinde alana girmeye başladı.

İSMAİLAĞA CEMAATİ MARŞLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜ...
Sadece tek bir grup kortej halinde Yenikapı’ya geldi. İsmailağa Cemaati üyesi kadınlı erkekli bir grup, marşlar ve ilahiler eşliğinde yürüyerek Yenikapı’ya geldi. Cemaat üyeleri “Şeyhimiz Mahmut Efendi, Yiğidimiz Recep Tayyip Erdoğan” yazılı pankart taşıdı. DHA

Yayınlanma Tarihi:22:02,