Sözcü Plus Giriş

Şenol GEZER-Habip ATAM /İstanbul-Ajanslar

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), 5 bin polisin katılımıyla 5 ayrı örgüte yönelik operasyon düzenledi. Polise ateş eden bir teröristin silahla vurularak etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

İzmir'de PKK operasyonu

İzmir’de PKK operasyonu

Suruç’ta yaşanan bombalı saldırının ardından terör örgütlerinin sokaklarda yaptığı saldırı eylemleri, emniyeti harekete geçirdi. TEM birimleri, olayların büyümesini engellemek için geniş çaplı operasyon kararı aldı. Çevik Kuvvet, Özel Harekat, Havacılık ve diğer şube müdürlüklerinin de desteğiyle yüzlerce adrese şafak baskını düzenlendi. Yaklaşık 5 bin polisin katıldığı operasyonun hedefinde, IŞİD, PKK/KCK’nın gençlik yapılanması YDG-H, DHKPC, TKP ve MLKP üyeleri olduğu öğrenildi.

Ankara'da operasyon

Ankara’da operasyon

 

POLİSE ATEŞ AÇTI

Bağcılar’da bir adrese baskın yapan polislere ateş açıldığı öğrenildi. Polisin anında karşılık vermesiyle saldırganın etkisiz hale getirildiği belirtildi. Vurulan kadın olduğu ve teröristin DHKP/C üyesi olduğu iddia edildi. Ölen şahsın isminin ise Günay Özarslan olduğu açıklandı.

Bir operasyon da Bursa'da

Bir operasyon da Bursa’da

TEM timlerinin 200’e yakın şüpheliyi gözaltına almak için başlattığı operasyonun neredeyse tüm ilçelerde gerçekleştirildiği öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüyor.

Dünyanın gözü Türkiye'de

Dünyanın gözü Türkiye’de

 

Yayınlanma Tarihi:07:03,