İstanbul’da kar yağışı sürecek mi?

3 gündür İstanbul'u felç eden kar yağışı dün etkisini yitirdi. İşte kentte son durum.

İstanbul’da kar yağışı sürecek mi?

İstanbul son üç gündür kara teslim oldu. TEM ve E-5’te birçok araç günlerce mahsur kalırken meydana gelen kazalar yaşanan aksamalara tuz-biber ekti. Metrobüs seferleri aksadı, metrolar arızalandı, uçuşlar iptal edildi, deniz ulaşımı durdu… İstanbullu ne evine ne de işine gidebildi. Kısacası İstanbul’da hayat felç oldu. Bu durumu istatistikler de doğruladı. İstanbul’da son 28 yılın en fazla kar kalınlığı ölçüldü. Çatalca’nın köylerinde kar kalınlığı 70 cm’ye ulaştı. Peki bundan sonra ne olacak? Yağışlar sürecek mi? İşte son bilgiler…

REKOR KIRILDI!

İstanbul'da salı gününden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle son 28 yılın en fazla kar kalınlığı ölçüldü. Çatalca'nın köylerinde kar kalınlığı 70 cm'ye ulaştı. Mahmutbey-Hadımköy bölgesinde ise kar kalınlığı yer yer 75 cm'e ulaştı. Bu son 28 yılın rekoru olarak açıklandı. Kentte 1987 yılının mart ayında 63 santimetre kar kalınlığı ölçülmüştü.

Avcılar-Küçükçekmece karayolunda yüksek enerji taşıyan hattın devrilmesi sonucu karayolu 1.5 saat süreyle kapanırken işlerine gitmek isteyenler yollarda perişan oldu.

İstanbul kar esaretini yaşıyor!İstanbul kar esaretini yaşadı!

 

İstanbul'da kar esareti! Metrobüsler durdu Metrobüsler durdu!

KAR YAĞIŞI SÜRECEK Mİ?

Son 4 gündür yurdu etkisi altına alan kar yağışı bugün yurdun batı bölgelerde etkisini kaybediyor. Hava durumu raporlarına göre sıcaklıklar haftasonuna kadar düşecek. Ancak doğu bölgeler için aynı şey söz konusu değil. Doğu bölgeler için meteoroloji yeni kar alarmı verdi.

Kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndan uçuşlar yapılamazken, havalimanında kalmak zorunda kalan yolcular saatlerce beklemek zorunda kaldı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yağışların; Bursa, Bilecik, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Sırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar, Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli yağmur şeklinde olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Kar kalınlığı 40 santimKar kalınlığı 40 santim

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...