Reklamsız Sözcü

İstanbul’da MHP’li 7 ilçe başkanından kongre çağrısı

MHP’de parti içi muhalefet, olağanüstü tüzük kurultayını toplamak için delegeden imza toplama sürecini hızlandı

android-time 06:48
İstanbul’da MHP’li 7 ilçe başkanından kongre çağrısı
MHP’de parti içi muhalefet, olağanüstü tüzük kurultayını toplamak için delegeden imza toplama sürecini hızlandı

MHP'de parti içi muhalefet, olağanüstü tüzük kurultayını toplamak için delegeden imza toplama sürecini hızlandırırken; en kritik hamle 147 delegesiyle büyük önem taşıyan İstanbul'dan geldi. 7 ilçe başkanı olağanüstü kurultayın toplanması yönünde çağrı yaptı.

FOTO: SÖZCÜ İstanbul'un MHP'li İlçe Başkanları, “Endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'den olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz” dedi.

“7 Tepeli İstanbul'da, 7 İlçe'den Olağanüstü Kongre Çağrısı” temalı toplantıda bir araya gelen ilçe başkanları, yayınladıkları basın açıklaması ile partiyi içine düştüğü durumdan kurtarmanın çaresi olarak olağanüstü kurultay zeminini işaret etti. Basın toplantısında Eyüp İlçe Başkanı Halil Feyizoğlu, Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak, Çekmeköy İlçe Başkanı Yücel Coşkun, Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol, Şile İlçe Başkanı Hüseyin Özgür, Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul hazır bulundu.

“SORUMLULUK ALIYORUZ”

Basın açıklamasını, ilçe başkanları adına Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol okudu. Başkan Akyol, şunları söyledi: “Gazete köşelerinde, internet sayfalarında, konuşmalarda, sosyal medya sayfalarında izlerini gördüğümüz kendi mensuplarımız arası bu kırılmanın, 46 yıllık kutlu davamızın geleceğini tehdit eder hale gelmesi bizleri bu açıklamayı yapmaya ve bu sorumluluğu almaya sevk etmiştir.” Olağanüstü kurultay için gereken imzanın toplanacağının açık bir şekilde görüldüğünün vurgulandığı açıklamada, sürecin partinin imza, hukuk, kavga, kayyum tartışmalarıyla telafisi çok zor sonuçlar doğurmadan Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin hep güvendiği ülkücü iradeye müracaat edilerek sonlandırılması talebi dillendirildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more