Sözcü Plus Giriş

FOTO:DHA

Şenol GEZER-İSTANBUL

İstanbul Polisi, bölücü örgüt PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik 5 ilde dev operasyon gerçekleştirdi. Baskınlarda ‘1 Kasım Genel Seçimleri’ne gölge düşürmeye çalışan 44 şüpheli, gözaltına alındı.

Operayonları İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, aralarında Sultangazi, Sultanbeyli, Kağıthane, Şişli, Tuzla, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler, Kartal, Fatih, Beykoz ve Beylikdüzü’nün bulunduğu 28 ilçe ve 5 ilde “eş zamanlı” gerçekleştirdi. Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Havacılık Şube Müdürlüğü desteğinde 67 “hedef adrese” giren TEM Özel Tim, bölücü PKK’nın şehir yapılanması üyesi KCK üyesi 44 şüpheliyi gözaltına aldı. Baskın esnasında polis helikopteri de hedef adresleri aydınlattı.

YARGILAMA YAPMIŞLAR

Evlerde arama yapan kasklı ve çelik yelekli polisler, 3 tabanca, çok sayıda mermi, çok sayıda örgütsel döküman ile dijital veri ele geçirdi.Akrep ve TOMA’ların eşliğinde Vatan Caddesi’ndeki TEM Şube’ye getirilen şüpheliler, sorguya alındı. Şüphelilerin, “1 Kasım Genel Seçimleri’ne gölge düşürme”, “örgüt üyeliği”, “sözde mahkemeler kurarak yargılama yapması”, “halktan zorla para toplanması”, “tehdit”, “örgüt propagandası”, “teröristlere yardım yataklık” ve “tehdit” suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Soruşturma sürüyor.

 

Yayınlanma Tarihi:06:19,