Kadir İnanır’a doktor vetosu!

Selahattin Demirtaş: Kadir İnanır ile adaylık için görüştüm ancak doktoru izin vermemiş.

Kadir İnanır’a doktor vetosu!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş sanatçı Kadir İnanır’ı partisine milletvekili adayı olarak davet ettiğini ancak İnanır’ın doktorunun buna izin vermediğini söyledi. Demirtaş kamuoyunda HDP’den milletvekili adaylığı için geçen gazeteciler Cüneyt özdemir, Şirin Payzın ve Hasan Cemal’in isimlerinin ise hiç konuşulmadığını açıkladı.

“ŞİRİN PAYZIN, HASAN CEMAL, CÜNEYT ÖZDEMİR…”

Seçim çalışmaları ile bilgi veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Kadir İnanır'la adaylık için görüştüm, ancak doktoru izin vermemiş. Tek gerekçesi sağlık. Ama gönlü bizimle. Dengir Mir Mehmet Fırat gibi isimler çeşitli ortamlarda konuşuldu, ancak Şirin Payzın, Cüneyt Özdemir, Hasan Cemal gibi isimler hiç konuşulmadı.” dedi.

HDP'nin kampanyası sahte çıktı!HDP’nin kampanyası sahte çıktı!

“İSTANBUL’DAN ADAY OLABİLİRİM”

Milliyet’ten Serpil Çevikcan’a konuşan Demirtaş kendisi ile ilgili olarak da “İstanbul'da hem muhafazakâr hem Alevi kesime hitap eden adaylarımız olacağı için en büyük oy artışını sayısal olarak orada yapacağımıza inanıyorum. Üçe dörde katlayacağız İstanbul'da. Daha fazla AKP'den oy alacağız. Muhafazakâr seçmen demokratik, laik, özgürlükçü söylemlerimizden rahatsız değil. ‘Bu benim inancımın da garantisi' diye bakıyor ve bizi din düşmanı görmüyor. Metropollerle oyumuzu artırmamız lazım. Bu nedenle İstanbul'dan aday olabilirim. Bu seçim kampanyasının en iddialı sol partisi biz olacağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kulaklar bizi dinlemeye alıştı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasındaki gibi etkili, neşeli bir kampanya yürüteceğiz.” dedi.

Demirtaş, AB büyükelçileriyle görüştüDemirtaş, AB büyükelçileriyle görüştü
'Vallahi yalan söylüyorlar'‘Vallahi yalan söylüyorlar’

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...