Kadir Topbaş protestosuna polis müdahalesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki AKP milletvekili tanıtım mitingi olaylı geçti.

Kadir Topbaş protestosuna polis müdahalesi

Topbaş’ı protesto eden bir gruba polis müdahale ederek alandan uzaklaştırdı.
Kadir Topbaş’ın Hopa’ya gelişi öncesi sosyal medyada duyuru yapan Halkevleri üyeleri protesto çağrısında bulundu. Bunun üzerine, Artvin’in yanı sıra Rize ve Trabzon’dan gelen çevik kuvvet ekipleri ve TOMA araçları miting alanı çevresinde önlem aldı. İlçe meydanından mitingin yapılacağı sahildeki festival alanına kadar olan güzergah polis ekipleri ile çevrildi.

AKP  Artvin Milletvekili adayları ile birlikte ilçeye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kürsüye çıkarak vatandaşları selamladı. Bu sırada Topbaş’ı protesto eden bir kişi yaka paça alandan çıkarıldı. Miting alanı kenarına gelen Halkevleri üyeleri, konuşma yapmaya başlayan Kadir Topbaş’ı yuhalayarak protesto etti. Gruptaki bazı kişiler ellerindeki plastik su şişelerini alana doğru atmaya başlayınca polis gruba copla müdahalede bulundu. Grubu alandan uzaklaştıran polis ile eylemciler arasında arbede yaşandı.

Bakan Yıldız'dan patlama açıklaması

Bakan Yıldız’dan patlama açıklaması

Mitingde konuşan Kadir Topbaş, seçimlerde istikrardan yana oy kullanmalarını ve Artvin’in daha güçlü hizmet alabilmesi için iki milletvekili adayını da Meclis’e göndermelerini istedi. Konuşmasının ardından vatandaşları selamlayan Topbaş geniş güvenlik önlemleri altımda Hopa’dan ayrıldı. (DHA)

Sağlık Bakanı yaralı sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı yaralı sayısını açıkladı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...