Sözcü Plus Giriş

Katliama ‘Barış Anıtı’

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP Grubu patlamanın meydana geldiği garın önünün adının "Barış Meydanı" olarak değiştirilmesini teklif etti

Güncellenme: 12:07, 13/10/2015
Katliama ‘Barış Anıtı’

Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA

Türkiye, Ankara’da geçtiğimiz gün yaşanan ve 97 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı patlamaların yalarını sarmaya çalışırken, CHP’li Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinden anlamlı bir teklif geldi.

“BARIŞ MEYDANI” OLSUN

Dün toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grubu olayın meydana geldiği garın önünün adının “Barış Meydanı” olarak değiştirilmesini ve buraya “Barış Anıtı” yapılmasını önerdi.

Öneriye MHP’li ve AKP’li üyeler de destek verdiler.

AKP’lilerin karar değiştirmemesi durumundatren garının bulunduğu bölgenin adı “Barış Meydanı” olacak.

GÖKÇEK KATILMADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek toplantıya katılmazken, tavrının ne olacağı da merak konusu oldu.

CHP Grubu adına öneriyi gündeme getiren Grup Başkanı Doğan Yılmazkaya “Terör olayının yaşandığı meydanın adının, Barış Meydanı olarak düzenlenmesini ve buraya bir Barış Anıtı yapılmasını istiyoruz. Her ne şartta olursa olsun, inadına barış için toplanan gençlerimiz mitinglerini düzenleyemedi ama bu meydanda yaşanan bu katliam asla unutulmamalı. Bizler ve gelecek kuşaklar 10 Ekim günü bu meydanda ‘inadına barış’ denilmek istendiğini sürekli hatırlamalıyız. Bugün alacağımız karar örnek olacaktır. Bu meydanı Barış Meydanı yapmak için hep birlikte karar almalı ve yaşama geçirmeliyiz” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:12:06,