Sözcü Plus Giriş

‘Kaymakam, muhtarları tehdit ediyor’

HDP Van Milletvekili Lezgin Bottan, Çatak İlçesi'ndeki mitinginde muhtarların Kaymakam Uhud Emre Koyuncu tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Güncellenme: 20:11, 21/05/2015
‘Kaymakam, muhtarları tehdit ediyor’

 Lezgin Botan “Haddinizi bilin muhtarlarımız onurlu insanlardır, şerefli insanlardır bu güne kadar nasıl şerefleri onurları ile muhtarlık yapmışlarsa bundan sonrada görevlerini yapacaklardır” dedi.
İlçe meydanında düzenlenen mitingde yaklaşık bin kişiye hitap eden HDP’nin Van ikinci sıra milletvekili adayı Mezgin Botan, Çatak Kaymakamı Uhud Emre Koyuncu’nun Ak Parti ilçe başkanı gibi hareket ettiğini söyledi. Lezgin Botan, “Beni iyi dinle, görev alanlarını aşma” diye seslendiği Koyunca için şunları söyledi:

“AKP’nin ilçe başkanı gibi davranacaksan kamu görevinden istifa et. Kimsenin haddine değil halkın demokratik iradesiyle seçilmiş muhtarlarımızı toplayıp jitemvari, ergenekonvari tehditler savurmak. Biz sizin o pis, kanlı tuzaklarınızı iyi biliyoruz. Kürdistan halkı iyi biliyor. Ne yapacaksın yani 7 Haziran’da o muhtarları kurşuna mı dizdireceksiniz. Sizler katliamcı mısınız, katil misiniz? Siz kimin adına kimi tehdit ediyorsunuz. Halkın demokratik iradesine kimse el uzatmasın buradan sizleri uyarıyoruz. Haddinizi bilin muhtarlarımız onurlu insanlardır şerefli insanlardır bu güne kadar nasıl şerefleri onurları ile muhtarlık yapmışlarsa bundan sonrada görevlerini yapacaklardır. Muhtarlarımızı seviyoruz bu halk onların arkasında oldukça hiç korkmasınlar.” (DHA)