Sözcü Plus Giriş

Kaymakam Oğuzhan Bingöl’den alkışlanacak hareket!

'5 inekle 5 çocuğunu okutan annenin oğluyum' diyen Mardin Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl'den alkışlanacak hareket.

Güncellenme: 16:21, 12/07/2015
Kaymakam Oğuzhan Bingöl’den alkışlanacak hareket!

‘5 inekle 5 çocuğunu okutan annenin oğluyum’ diyen Mardin Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, ihtiyacı olmaları dahilinde ulaşabilmeleri için internet sitesinden cep telefonu numarasını yayınladı.

Midyat’ta 3 yıldır görev yapan Kaymakam Bingöl, “Devlete ulaşamamanın ne anlama geldiğini iyi bilen biriyim” derken yaptığı bu paylaşımda bu olayın etkili olduğunu belirtti.

Türkiye bu Karadenizli teyzeyi konuşuyor

Türkiye bu Karadenizli teyzeyi konuşuyor

“5 İNEKLE 5 ÇOCUĞUNU OKUTAN ANNENİN OĞLUYUM”

MARDİN’in Midyat İlçesi Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, ihtiyacı olan ve yardım isteyenlerin kendisine rahatlıkla ulaşmaları için Kaymakamlığın resmi internet sitesine cep telefonu numarısını yazdı. Kaymakam Bingöl, “Ben Erzurum Hınıs’ta 5 inekle 5 çocuğunu okutan annenin oğluyum. Devlete ulaşamamanın ne anlama geldiğini iyi bilen biriyim” dedi.

Kardeş STK'lara kıyak yağmuru!

Kardeş STK’lara kıyak yağmuru!

BÖLGEDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ

Tarihi Midyat İlçesi’nde yaklaşık 3 yıldır görev yapan Kaymakam Oğuzhan Bingöl, bölgede bir ilki gerçekleştirerek Kaymakamlığın resmi internet sitesine kendisine ait özel cep telefonu numarasını da yazdı. Asli görevlerinin vatandaşa hizmet olduğunu ve 8 yıldır bölgede görev yaptığını söyleyen Kaymakam Bingöl, “Ben Erzurum Hınıs’ta bir annenin bin bir güçlük ile 5 inekle okuttuğu 5 çocuktan biriyim. Ben hiçbir zaman bölgedeki göreve şark ya da zorunlu hizmet gözüyle bakmadım, bakamam. Zor durumlarda devlete ulaşamamanın ne olduğu iyi bilirim. İhtiyacı olan vatandaş bana istediği zaman ulaşsın diye telefonu yazdım. Bunu da normal bir uygulama olarak görüyorum” diye konuştu.

Midyat Kaymakamı Bingöl, telefon numarasını internet sitesine yazmasından sonra kendisini kimlerin daha çok aradığı ile ilgili bir soruya ise “Telefon numaramı zaten ağalar, paşalar biliyordur. Ama asıl olan bir garibanın bilmesi ve başı sıkıştığında aramasıdır. Benim amacım o vatandaş arasın diye oraya yazdım. Bazen arayanlar Kaymakam olduğuma inanmıyorlar ya da sohbet ettikten sonra teşekkür edip kapatıyorlar” dedi.