Reklamsız Sözcü

Kebap Festivali’ni basanlar rakı sofrası kurmuş!

Adana'da binlerce kişinin katıldığı 'Kebap ve Şalgam Festivali'ni pompalı tüfekle basan şüphelilerin sosyal medyadaki rakı sofralı fotoğrafları şaşırttı.

android-time 19:26
Kebap Festivali’ni basanlar rakı sofrası kurmuş!
Adana'da binlerce kişinin katıldığı 'Kebap ve Şalgam Festivali'ni pompalı tüfekle basan şüphelilerin sosyal medyadaki rakı sofralı fotoğrafları şaşırttı.

 

Adana’da binlerce kişinin katıldığı ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ni basıp silahla ateş eden, masalara sopa ve döner bıçağı ile vurarak kaçan aynı aileden Cumali Pamuk (32), Ömer Pakut (30), Sadık Pamuk (24), Mehmet Pamuk (35) ile Hakan Yarımtaş (25) ve Aykut Yarımtaş (22), ‘genel güvenliği tehlikeye sokmak ve meksun mahalde silah kullanmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şüpheliler ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı.

Foto: DHA ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ni pompalı tüfekle basan şüphelilerin sosyal medyadaki rakı sofralı fotoğrafları şaşırttı.

“BİZİM MİLLİ İÇECEĞİMİZ AYRANDIR”

Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirilen şüpheliler, eylemi kendi başlarına hareket ederek gerçekleştirdiklerini festivalde ibadethanelere saygısızlık yapıldığını ileri sürdü. Şüpheliler, gazetecilere “Her gün askerimiz, polisimiz şehit edilirken festival mi düzenlenir? Bizim milli içeceğimiz ayrandır” diye bağırdı.

Bazılarının ‘adi suç’ olarak adlandırılan yaralamadan suç kaydı olduğu saptanan baskıncılar sağlık kontrolünün ardırdan ‘genel güvenliği tehlikeye sokmak ve meskun mahalde silah kullanmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

Sarıyakup Mahallesi’ndeki tarihi Kazancılar Çarşısı ile Büyüksaat Kulesi’nin bulunduğu Ali Münif Yeğenağa Caddesi’nde geçtiğimiz cumartesi günü düzenlenen ve sosyal medya üzerinden toplanan binlerce Adanalı’nın katıldığı Şalgam-Kebap Festivali’nin yapıldığı alana giren saldırganlar, pompalı tüfek ile havaya ateş açıp, döner bıçakları ve sopalarla masa ve sandalyeleri tahrip etmiş ‘Burada rakı içirmeyiz’ diye bağırmışlardı.

BASKINCILARDAN ‘ÇİLİNGİR’ SOFRASI

Kebap-Şalgam festivaline katılanların üzerine pompalı tüfekle ateş açıp bıçak ve sopalarla saldıran 6 şüpheliden Sadık Pamuk ile Aykut Yarımtaş’ın sosyal paylaşım sitesindeki profil sayfaları, poliste verdikleri ifadeleri ile yaptıkları arasındaki çelişki ortaya koydu. Rakı ve şalgam ile çekilmiş fotoğrafını profil fotoğrafı yapan Sadık Pamuk’un, “Bizim milli içkimiz ayrandır” diye ifade vermesi şaşkınlık yarattı.

Festivalden 5 gün önce 7 Aralık’ta viski ve çikolatayı sayfasında paylaşıp, ‘Bu kadar o.. çocuğu varken biz rakı içtik diye mi cehenneme gideceğiz?” yorumu yapan şüphelilerden Aykut Yarımtaş’ın ise, kapak fotoğrafının altında ‘Dev-Sol’ ibaresi yazması dikkat çekti.

6 ŞÜPHELİ DE SERBEST
Kebap-Şalgam festivaline katılanların üzerine pompalı tüfekle ateş açıp bıçak ve sopalarla saldıran 6 şüpheli de çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece ‘adli kontrol’ kaydıyla serbest bırakıldı.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:2714.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more