Kılıçdaroğlu: 168 kişi polis kurşunuyla can verdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu: 168 kişi polis kurşunuyla can verdi

CHP grup toplantısı Özgecan ve yaşamını yitiren tüm kadınların anısına saygı duruşuyla başladı. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşma yapıyor. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Nefes alamayan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Yoğun bir baskı hissediliyor. Ama kimse umutsuzluğu kapılmasın. Bu ülkenin CHP’si var.

Bir üniversite öğrencisi Özgecan okula gidiyor. Bir anneyi düşünün çocuğunu yetiştirmiş okula gönderiyor. Kendisinden güzel bir geleceği olsun diye.

Ölümü unuttuk cezayı tartışıyoruz. Asıl bu olayları nasıl engelleriz onu konuşalım. İdam verilse ne olacak sorun çözülecek mi?

Kadına gerekli önemi desteği verdik mi? Acılarına ortak olduk mu?

Ateş düştüğü yeri yakar ama o ateş Türkiye’nin dört bir tarafına düştü. Bütün kadınlara sesleniyorum. Bu siyasal iktidar size nefes aldırmamak için çalışan bir iktidardır. Her şeye müdahale ediyorlar. İnsanlar bırakın sokaklarda rahat rahat dolaşsın. Kadına yönelik şiddet yüzde 1400 arttı.

Dünya Ekonomi Forumu denen bir kurum var. Dünyayı izliyor. Türkiye son 10 yılda 20 basamak geriledi. Kadınlar 20 basamak geriledi. Bunu niye dillendiriyorsunuz diyorlar. Bu rakamlar bizim rakamlarımız değil uygar dünyanın rakamları.
Bizim küçümsediğimiz Afrika ülkeleri çok çok önümüzde.

Totaliter bir yönetimin maliyetlerini iyi hesaplamalısınız. Emin olun sokağa çıkmanızı yasaklayacaklar. Bunu kendileri söylüyor. Aşama aşama hayata geçirecekler.

186 kişi polis kurşunuyla can verdi.

Güvenlik paketi geliyor. Biz üzerimize düşen görevi yapacğız. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu ülkenin demokrasisi için özgürlüğü için mücadele edeceğiz.

Ankara Tabip Odası mensupları Gezi olayları sırasında hipokrat yeminine sadık kalıp yaralılara bakmış. Şimdi yargılanıyorlar.. Biz CHP olarak yargılanan Tabip Odası mensuplarının yanında olacağız.

Aramızda Roman arkadaşlarımız var. Bir anket var. 12 yılda size hiç bir şey verilmedi. Ben size CHP Genel Başkanı olarak size söz veriyorum. Sizin bütün sorunlarınızı çözmek benim namus borcum.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...