Sözcü Plus Giriş

SÖZCÜ / ANKARA

Yandaş medya tarafından kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’na ait 85 metrekarelik ev üzerinden hedef alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin, eşinin, çocuklarının ve tüm yakınlarının mal varlıklarının araştırılması için Meclis’te komisyon kurulmasını istedi. Kılıçdaroğlu’nun TBMM Başkanlığına sunduğu araştırma önergesine Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök, Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcıları başta olmak üzere milletvekilleri de imza koydu. Kılıçdaroğlu ve parti grubunun Meclis’e sunduğu araştırma önergesinde şu ifadeler yer aldı:

İTİBAR SUİKASTİ: Özgür basın ne kadar yüksek bir demokratik ahlakı temsil ediyorsa yandaşlık ve çıkar uğruna yalan haber yapmak, iftira atmak ve itibar suikastçiliğine soyunmak da o kadar büyük bir ahlaksızlıktır. Bazı basın kuruluşları tarafından yapılan bu eylemler, demokrasiye yönelik alçakça saldırılardır.

MAĞDUR ETTİLER: Kamuoyunda ‘yandaş medya’ veya ‘havuz medyası’ olarak bilinen, gündeme kamu bankalarından aldıkları kredilerle gelen, sayısız sahte belge ve yalan haber yayınlayarak basın tarihimizde kara bir leke oluşturan bu gazete ve televizyonlar iftira niteliği taşıyan haberlerle geçmişte yüzlerce insanı mağdur etmişlerdir.

85 METREKARE: Alın teriyle kazanılan helal parayla alınan 85 metrekare 2+1 orta sınıf bir apartman dairesi üzerinden CHP Genel Başkanı ve CHP yıpratılmak istenmekte, hayatı boyunca dürüstlük ve ahlak yolunda yürümüş insanlar hedef gösterilerek manevi bir linçe maruz bırakılmaktadırlar.

SIFIRLAMA HUYU: Sıfırlamayı huy haline getirmiş bir güruh tarafından basın ahlakı adeta sıfırlanmakta, her yol mubah stratejisi ile her türlü yalan, iftira ve kara propaganda ortaya atılmaktadır. Kılıçdaroğlu’nun ve ailesinin verilemeyecek tek kuruş hesabı yoktur. En büyük gurur halka hesap verebilmektir. Bu anlayış ile atılan bu adım siyasette yer alan herkese örnek olmalıdır. Bu kapsamda yandaş medyanın dile getirdiği iddialar dahil olmak üzere Genel Başkan ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, eşi, oğlu, kızları ve damadı dahil olmak üzere tüm aile fertlerinin mal varlığının ve kaynaklarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz.

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

Yayınlanma Tarihi:11:48,