Sözcü Plus Giriş

‘Kırklareli halkından aldığım gücü Meclis’te kullanacağım’

CHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Tuna Soykan, 29 Mart’taki ön seçime sayılı günler kala partililerle buluşmaya devam ediyor.

Güncellenme: 15:47, 18/03/2015
‘Kırklareli halkından aldığım gücü Meclis’te kullanacağım’

Adaylığını 200 kişiyle birlikte açıklayan Soykan, parti menfaatini kendi menfaatinin önünde tuttuğunu söyledi. 7 Haziran'daki genel seçimin cumhuriyeti koruma ve kollamayı görev edinmiş CHP örgütü açısından hayati olduğunu belirten ve “Kırklareli halkından yetki istiyorum” diyen Soykan, “Ben Trakya insanının sesi olmak için vekil olmak istiyorum. Ankara'da benim insanımın yaşam biçimine karışmayın diye yüksek sesle bağırmak için, Trakya'daki çiftçimi ezdirmemek için, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin hakkını aramak için vekil olmak istiyorum” dedi.

“CHP; EMEĞİN, ADALETİN PARTİSİDİR”

Trakya'nın merkezindeki verimli toprakları, ticari potansiyeli, kültürel yapısı ile Lüleburgaz ilçesine hak ettiği yeri kazandırmak istediğini belirten Soykan, şöyle devam etti: “Bütün bunlar için sizlerin oylarına talibim. Eğer Tuna Soykan'a oy verirseniz; yılmaz bir Atatürkçüye, sapmayan bir çizgiye, kırk yıllık mücadeleye, bir ağabey şefkatine, hak etmeye inanıyorsanız hak edene, yılların alınterine ve bir Kırklareli sevdalısına oy vermiş olacaksınız. CHP emeğin, adaletin partisidir demiş olacaksınız. Taviz vermeyen bir dava adamına, donanıma, bilgi birikimine, birikmiş bir güce oy vermiş olacaksınız. Ben o gücü Ankara'da TBMM'de sizler için kullanmak istiyorum.”