Reklamsız Sözcü

Kışın hamile kadınlar hastanede misafir ediliyor

Kışın hamile kadınlar hastanede misafir ediliyor

android-time 12:17
Kışın hamile kadınlar hastanede misafir ediliyor
Kışın hamile kadınlar hastanede misafir ediliyor

Servet ARSLAN- Turgay KILIÇAĞRI, (DHA) – KARAKIŞTA ulaşım sıkıntısı çekilen köylerdeki hamile kadınlar, doğuma az bir süre kala köylerinden kent merkezine getiriliyor. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi`nde misafir edilen kadınlar, doğum yaptıktan sonra köylerine götürülüyor.

Ağrı`da geçtiğimiz yılarda kış mevsimiyle birlikte köy yollarının kapanması üzerine başlatılan `misafir anne` projesinin devam ettirildiğini belirten Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Demir, `Hamileleri doğumlarına bir hafta ya da 10 gün kala Ağrı`ya getirmek için davet ediyoruz. Davetimizi kabul edenleri sağlık kuruluşlarımızda ağırlıyoruz. Sağlıklı bir doğum gerçekleşinceye kadar her türlü sağlık desteğini sunuyoruz. Sorunsuz bir şekilde doğum gerçekleştikten sonra bu vatandaşlarımızı tekrar evlerine götürüyoruz` diye konuştu.

KADIN DOĞUM HASTANESİNDE ÇOCUK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ AÇILDI

Ağrı Kadın Doğum Hastanesi`nde Vali Musa Işın, eşi Tuba Işın, İl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Demir, İl Sağlık Müdürü Fikriye Tekin ve hastane çalışanlarının hazır bulunduğu törenle, Çocuk Yoğun Bakım ünitesi açıldı.

Devlet Hastanesi`ne 5 çocuk doktorunun atandığını ve doktor sayısının 9`a çıktığını vurgulayan Vali Işın, `Ağrı`da sağlık alanındaki hizmet sunumunda herhangi bir eksiklik söz konusu değildir. Sağlık personeli çalışanları, gece- gündüz ayrımı yapmadan çok ciddi bir gayret göstermektedir. Sağlık personeli çalışanlarımıza bu fedakarlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da bu çalışmaların farkında olmasını istiyorum` dedi.

DHA-Genel-sağlık – Türkiye-Ağrı – Servet ARSLAN Turgay KILIÇ
2015-12-31 12:08:02

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:1831.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more