Sözcü Plus Giriş

Konya merkezli cemaat operasyonu

Konya merkezli cemaat operasyonu kapsamında eski Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam da gözaltına alındı.

Güncellenme: 19:09, 22/05/2015
Konya merkezli cemaat operasyonu

Konya merkezli cemaat iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, eski Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Konya merkezli başlatılan operasyon kapsamında, gözaltılar sürüyor. Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getiriliyor.

Der Spiegel'den şok Erdoğan iddiaları!

Der Spiegel’den şok Erdoğan iddiaları!

Operasyon kapsamında eski Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam da gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Prof. Dr. Adam, gazetecilerin, “Neyle suçlanıyorsunuz?” sorusuna; “Siz daha iyi biliyorsunuz. 10 yıl Konya’ya hizmet ettik, vicdanı sızlamayanlar utansın. Biz hiçbir şey yapmadık. Doğru bildiğimiz yoldan da kesinlikle ayrılmıyoruz” diye cevap verdi.

Konya'da paralel yapı operasyonu!

Konya’da paralel yapı operasyonu!

Bahattin Adam, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Operasyon kapsamında, gözaltına alınanların 43 olduğu, bu sayının artabileceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:18:57,