Reklamsız Sözcü

Kulübede yaşayan anne ve oğlu devlet korumasında

Kulübede yaşayan anne ve oğlu devlet korumasında

android-time 17:15
Kulübede yaşayan anne ve oğlu devlet korumasında
Kulübede yaşayan anne ve oğlu devlet korumasında

Mücahit YOLCU KAHRAMANMARAŞ, (DHA) – KAHRAMANMARAŞ`ta, kulübede yaşam mücadelesi veren sara hastası 37 yaşındaki Fadime Körkurt ile 11 yaşındaki oğlu Cüneyt Dökmeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer`in talimatı üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Dulkadiroğlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından anne ve oğlunun yaşam mücadelesi verdiği kulübede inceleme yapıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Fadime Körkurt`un zihinsel engelli, sara hastası ve yüzde 55 heyet raporlu olduğu tespit edilerek 2022 sayılı yasa kapsamında 3 ayda bir maaş alması sağlanacağı duyuruldu.

Anne ve oğlunun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nce koruma altına alındığının belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

`Anne Fadime Körkurt ve çocuk Cüneyt Dökmeci için uygun sosyal hizmet modeli belirlenmek üzere Anne Fatma Körkurt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelli İlk Kabul Birimine, çocuk Cüneyt Dökmeci ise yine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirilme birimine yerleştirilerek koruma altına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.`

DHA-Genel – Türkiye-Kahramanmaraş – Mücahit YOLCU
2015-12-30 17:07:53

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:1630.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more