Sözcü Plus Giriş

Marie Harf’tan Melih Gökçek’e ikinci yanıt

Marie Harf: O toplantılar onun seviyesi değil.

Güncellenme: 09:23, 12/05/2015
Marie Harf’tan Melih Gökçek’e ikinci yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in geçtiğimiz aylarda polemik yaşadığı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf önümüzdeki günlerde Ankara’ya geliyor. Harf’ın Gökçek ile biraraya gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. Harf “olası görüşmeye” olay bir sözle yanıt verdi.

ABD’nin Ferguson eyaletindeki “ayaklanma”nın ardından Gezi olaylarına atıfta bulunarak twitter’dan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf’a “Hadi sarışın cevap versene” diye çıkışan Melih Gökçek’e ikinci yanıt geldi.

Marie Harf Nisan ayında yaptığı bir açıklamada Melih Gökçek için “”O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum” demişti.

“O TOPLANTI ONUN SEVİYESİNDE DEĞİL”

Gazeteci İlhan Tanır’ın Twitter’da paylaştığına göre Harf; Gökçek’in sözlerinin ardından Ankara’ya gelmesine ilişkin ise “O toplantılar onun seviyesi değil” dedi.

Harf “Bu gündeme gelir mi? Bunu hala umursayanlar olduğuna bile inanamıyorum. Ankara Belediye Başkanı’nın adının bile anılacağını düşünmüyorum. NATO müttefikleri ile bir arada olacağız, Ankara Belediye Başkanı’nın bu konularla bir ilgisi yok. Bu başka bir düzey. NATO Dışişleri Bakanları toplantısı ve çok açık ki, NATO’nun taraf olduğu bir çok konu var, Rusya, Ukrayna gibi. Bu konuları ele alacağız” diye konuştu.

John Bass'dan 'sarışın' açıklaması

John Bass’dan ‘sarışın’ açıklaması

Yayınlanma Tarihi:09:07,