Sözcü Plus Giriş

Melih Gökçek’in “parsel parsel satışı”na takipsizlik

Melih Gökçek hakkındaki şikayet, takipsizlikle sonuçlandı. Savcılık "Bülent Arınç sadece konuştu. Belge, bilgi vermedi" dedi.

Güncellenme: 14:28, 10/07/2015
Melih Gökçek’in “parsel parsel satışı”na takipsizlik

7 Haziran genel seçimleri öncesi gündeme bomba gibi düşen Melih Gökçek tweetleriyle başlayan Gökçek-Arınç kavgasında ortaya saçılan iddialara yönelik başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 7 Haziran seçimleri öncesinde Bülent Arınç’ı istenmeyen adam ilan etmiş ve onu “paralel yapı” mensubu olmakka suçlamıştı. Gökçek’in açıklamarına sert tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Melih Gökçek’i “Ankara’yı parsel parsel satmakla” itham etmişti.

‘PARSEL PARSEL’E TAKİPSİZLİK

Melih Gökçek hakkında “Bir takım çevrelerle hukuk dışı ilişkiye girdiği, Ankara'yı parsel parsel sattığını hukuksuzluklara ilişkin bildiklerini kamuoyuna sunacağı” yönündeki iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada “takipsizlik” kararı verildi.

ŞEHİR PLANCILARI ODASI ŞİKAYETTE BULUNMUŞTU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Memur Suçları Bürosu, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ve bazı vatandaşların yaptığı suç duyuruları üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı. Memur suçları savcılığında tek dosya da toplanan suç duyurularını yürüten savcılık, “Suç duyurusunda bulunanların herhangi bir belge ve delil sunmadıkları, televizyonlardaki açıklamalar üzerine sadece savcılığa dilekçe verdikleri” gerekçesiyle şüpheli Melih Gökçek hakkında “takipsizlik” kararı verdi.

TAKİPSİZLİK VERİLDİ AMA YENİ SUÇ DUYURULARI VAR

Adli kaynaklar verilen “takipsizlik” kararınının dışında konuyla ilgili yeni suç duyurularının da yapıldığını belirttiler.

Başsavcılığın takipsizlik kararında, Ankara Barosu ile eski CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin,  Arınç’ın açıklamaları üzerine Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

“ARINÇ SADECE KONUŞTU”

Kararda, şunlar kaydedildi: “Ancak dosyaya bu iddiaları delillendirebilecek herhangi bir bilgi, belge veya delili sunamadığı gibi televizyonda iddia bulunan başbakan yardımcısının da bu iddialarla ilgili dosyaya herhangi bir bilgi ya da belge göndermediği, dolayısıyla iddiaların genel ve soyut nitelikte olduğu, somut herhangi bilgi ya da belgeye dayanmadığı anlaşıldığından yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemeyen suçlarla ilgili olarak kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir.”

Melih Gökçek, Erdoğan'ın başına bela oldu!

Melih Gökçek, Erdoğan’ın başına bela oldu!

'Parsel parsel' ölüm getirdi

‘Parsel parsel’ ölüm getirdi

Yayınlanma Tarihi:08:18,