MHP’de Necdet Özel’e sert tepki

MHP lideri Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Necdet Özel arasındaki polemik MHP’yi de sardı.

MHP’de Necdet Özel’e sert tepki

ANKARA / SÖZCÜ

MHP Isparta milletvekili Nevzat Korkmaz Özel'e, ‘' Mehmetçik ile PKK'yı aynı güzergahta yürüttün, hiç mi yüzün kızarmadı?'' diye sordu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Şah Türbesi ve karakolunun terkedilmesi üzerine Genelkurmay Başkanı Özel'e ‘' Özel Paşa senin için vatan nedir. Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın'' diye seslenmişti. Özel de Bahçeli'ye ‘'Benim vatan-millet-bayrak şuurumu sorgulama hakkının olmadığını düşünüyorum'' cevabını vermişti.

Bu polemiğe MHP milletvekili Nevzat Korkmaz da katıldı. Korkmaz TBM'de yaptığı konuşmada ‘'Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu IŞİD'e terk edilmiştir. Türk milleti, ilk defa vatan kabul ettiği toprakları kaybetmiştir. Ecdat yadigârı emanetler, Türkiye'ye 200 metre uzaklıktaki PKK'nın uzantısı PYD'nin kontrolündeki Eşme köyüne defnedilmiştir'' dedi ve şunları söyledi:

‘'Erdoğan ve Genel sekreteri Davutoğlu, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde başka paşa kalmamış gibi Genelkurmay Başkanı yapılan kendine özel paşa. ‘Üç saatte Şam'a ineriz.' diyordunuz, üç buçuk saatte 37 kilometre ötede, önde PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin kılavuzluğunda, ancak Süleyman Şah Türbesi'ne kadar gidebildiniz ve kutsal emanetleri alıp gizlice sıvıştınız. Özel Paşam, vatan senin neyin olur. Kendisine özel paşa, binlerce askerini şehit eden PKK, Suriye'de askerinin önünden giderken ne hissettin, Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te şehit edilen ve “Vatan benim anamdır.” diyen Mehmetçiklerimiz aklına geldi mi ve biraz yüzün kızardı mı? Bu nasıl bir zillettir, bu nasıl bir aymazlıktır? PKK ile Mehmetçiği aynı güzergâhta yürütürken şanlı askerimizi emperyalizmin katil sürüsü PKK'yla aynı kefeye koymuş olmadınız mı? Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli rütbesine yakıştı mı bu? Üç kafadar büyük bir zafer kazanmış gibi bir fotoğraf veriyorlar. Ortada, hangi sularda yüzdüğü bir türlü anlaşılmayan Serok Ahmet, sağında kendine özel paşa, solunda gece yarısı sıvışan Savunma Bakanı; Allah muhabbetinizi artırsın''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...