Sözcü Plus Giriş

Kamil ELİBOL / ANKARA

Ankara Bahçelievler'de 7 TİP'li öğrencinin katledilmesi ile DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler'in öldürülmesi davalarında yargılanan ve 19 yıl da firari olarak yaşayan Ünal Osmanağaoğlu'nun kardeşi Tamer Osmanağaoğlu MYK yedek listesine girdi.

CENAZESİNE KATILMIŞTI

Bahçeli, 30 Haziran 2014'de geçirdiği kalp ameliyatı sonrası hayatını kaybeden Ünal Osmanağaoğlu'nun İstanbul'daki cenaze törenine katılmıştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın, “O büyük bir Türk Milliyetçisiydi” dediği Osmanağaoğlu'nun kardeşi Tamer Osmanağaoğlu 97 sıradan MYK listesinde yeraldı.

KADIN A TAKIMI

Bahçeli, 75'i asıl 25'i yedek 100 kişilik MYK listesinde önemli revizyona da gitti. MYK'ya yeni 54 isim girdi. Bahçeli'nin kadın A Takımı'na; Kadın Kolları Koordinatörü eczacı Nevin Taşlıçay, eski Çorum milletvekili Melek Denli Karaca'nın avukat kızı Aybüke Topçubaşı Ekici, İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Sultan Gündüz, Esen Gürel ile Elif Gonca Akdeniz dahil oldu.

GÖĞÜS CERRAHİ

MYK ekibine ilk kez giren isimler arasında; Gazi Hastanesi Gögüs Cerrahlarından Prof. Selim Yurdakul, Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı Başkanı Faruk Aksu, avukat Alper Çağrı Yılmaz ve Prof Çetin Elmas da yeraldı.