Reklamsız Sözcü

Muhtar, mahallenin `Kan Bilgi Bankası`nı oluşturuyor

Muhtar, mahallenin `Kan Bilgi Bankası`nı oluşturuyor

android-time 11:35
Muhtar, mahallenin `Kan Bilgi Bankası`nı oluşturuyor
Muhtar, mahallenin `Kan Bilgi Bankası`nı oluşturuyor

Mesut MADAN BURDUR, (DHA) – BURDUR`da geçen yıl lösemi hastası bir mahalleli için kan arayan ailenin yaşadığı çaresizliği gören Armağan İlci Mahallesi Muhtarı 40 yaşındaki Yunus Bilgiç, mahallenin `Kan Bilgi Bankası`nı oluşturmak için çalışma başlattı.

Burdur merkeze bağlı Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, geçen yıl mahalle sakinlerinden biri için kan arayan ailesinin yaşadığı sıkıntı üzerine proje geliştirdi. Herhangi bir hastalık durumunda gerekli olacak kan ihtiyacını mahalle içinden karşılamak amacıyla harekete geçen Muhtar Bilgiç, `Her Kan Bir Hayattır` sloganıyla mahallenin Kan Bilgi Bankası`nı kurdu. Bir hafta önce çalışmaya başlayan Muhtar Bilgiç, mahallede oturanların kan gruplarını hem bilgisayara hem de deftere kaydetmeye başladı.

`İNSANLARA YARDIMCI OLMAK İSTİYORUZ`

Bugüne kadar 400 mahallelinin kaydını yaptığını söyleyen Yunus Bilgiç şunları söyledi:

`Mahallemiz 6 bin 300 sakini ile Burdur`un en büyük 4`üncü mahallesi. Geçen yıl lösemi hastası mahalle sakinimiz için ailesinin Burdur ve çevre illerden kan arayışındaki çaresizliklerini gördükten sonra bu uygulamaya başladık. İnsanlara yardımcı olmak istiyoruz. Projemiz başlayalı bir hafta olmasına rağmen 400 kişiye yakın mahalle sakinimiz sisteme kaydını yaptırdı.`

`BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ`

Oluşturdukları `Kan Bilgi Bankası`na sadece Armağan İlci Mahallesi sakinlerinin değil tüm Burdurluların kayıt yaptırabileceğini vurgulayan Yunus Bilgiç, `Herkesi bu projeye destek olmaya çağırıyorum. Bu bir sosyal sorumluluk projesi. Mahalle sakinlerimiz gerek işyerimize gelerek gerekse de cep telefonuma adını, soyadını, kan grubunu mesaj atarak sistemimize kayıt olabiliyor` diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-Burdur – Mesut MADAN
2015-12-28 11:33:31

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more