Sözcü Plus Giriş

Son 5 gündür Suriye’deki IŞİD hedeflerinin yanı sıra Kuzey Irak’taki PKK kampları da Türk jetleri tarafından vuruluyor. Bugün tamamlanması beklenen hava operasyonlarının bilançosuna ilişkin flaş bir iddia geldi. Habertürk’ten Bülent Aydemir’in haberine göre saldırılarda 200 PKK'lı öldürüldü, PKK’nın ana karargâhı da vuruldu. Örgütün üst düzey isimlerinden Murat Karayılan’ın karargahının da vurulan yerler arasında olduğu ancak Karayılan’ın operasyon esnasında karargahta bulunmadığı bildirildi. Öldürülen 200 kişi arasında PKK'nın üst düzey yöneticilerinin yer almadığı sadece Gabar kod adlı örgütün sözde lojistik sorumlusunun bulunduğu açıklandı.

GİZLİ CEPHANELİKLER, EĞİTİM TESİSLERİ

5 gündür Diyarbakır’dan havalanan F16’lar ile Kuzey Irak’ta hava gücüyle vurulan noktaların arasında; PKK'nın gizli cephanelikleri, eğitim tesisleri, barınak, depo, uçaksavar bataryaları ve sığınaklar olduğu bildirildi. Operasyonlarda ilk kez önceden belirlenmiş, örgüte ait gizli cephanelikler de vurulduğu öğrenldi.

Ülke kan gölüne döndü!..

Ülke kan gölüne döndü!..

MURAT KARAYILAN DA HEDEFTEYDİ

Bölücü örgüt PKK'nın Kandil'deki yöneticilerinden Murat Karayılan'ın ana karargâhının da F16’larla vurulan yerler arasında olduğu, ancak Murat Karayılan'ın operasyon sırasında karargâhta bulunmadığı öğrenildi.

tespitli, 200 kadar teröristin öldüğü, örgüt yöneticisi Murat Karayılan'ın karargâhının da vurulduğu ifade edildi.

PKK'nın şehir yapılanması Güneydoğu'da cirit atıyor!

PKK'nın şehir yapılanması Güneydoğu'da cirit atıyor!