Sözcü Plus Giriş

FOTO:DHA

20 Ağustos’ta  Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına yönelik silahlı saldırı gerçekleştirilmiş soruşturmayla ilgili farklı iddialar ortaya atılmıştı. Kumar borcu yüzünden işlendiği öne sürülen saldırıyla ilgili son olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Failleri yakalandı” demiş ancak bu iddia emniyet güçleri tarafından doğrulanmamıştı.

3 KİŞİ TUTUKLANMIŞ 3 YENİ GÖZALTI VAR!

Muammaya dönüşen soruşturma ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.Hürriyet gazetesi, Murat Sancak soruşturmasında dün üç şüphelinin gözaltına alındığı daha öncede 3 kişinin tutuklandığını yazdı.  Habere göre; söz konusu saldırıyla ilgili gözaltındaki toplam şüpheli sayısı 6'ya ulaştı.

Arda Akın’ın haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı ekipler, bir süre önce düzenledikleri bir operasyonda, araç gaspı yaptıkları iddiasıyla 6 kişiyi gözaltına aldı. Daha önce işledikleri hırsızlık, gasp ve adam yaralama gibi suçlardan sabıkaları bulunduğu ortaya çıkan bu 6 şüpheliden 3'ü mahkemece tutuklandı, 3'ü ise serbest bırakıldı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgilere göre, Sancak'a suikast soruşturmasını yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, söz konusu saldırının faillerini Asayiş Şubesi'nin daha önce araba gaspı yaptıkları iddiasıyla yakaladığı ve üçü serbest bırakılan altı kişi olduğu bilgisine ulaştı.

TEM polisleri, dün düzenledikleri operasyonla araç gasbı soruşturmasında serbest bırakılan üç kişiyi, bu kez Sancak'a yönelik suikast iddiasıyla gözaltına aldı. Olayla ilgili olarak cezaevinde bulunan diğer üç şüpheli de ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'ne getirilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi.

21 KURŞUN İSABET ETMİŞTİ!

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracı, 20 Ağustos'ta İstanbul'da sabah işe giderken çapraz ateşe alınmış, araca 21 kurşun isabet etmişti. Olayda Sancak ve şoförü yara almadan kurtulmuştu. Başbakan Davutoğlu, 2 Ekim'de katıldığı bir TV programında Sancak'a saldırıyla ilgili “Failler yakalandı” demiş ancak olayla ilgili bir gelişme olmamıştı. Davutoğlu 11 Ekim'de biraraya geldiği CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na da “Failler yakalandı” demiş, savcılık ve emniyet bu konuyla ilgili sessiz kalmıştı.

KUMAR BORCU İDDİASI!

Cemaatçi yazar Emre Uslu ise kendi haber sitesinde Murat Sancak’a yapılan saldırının nedeninin “kumar borcu” olduğunu haberleştirmişti.

Murat Sancak'a saldırıda yeni iddialar!

Murat Sancak’a saldırıda yeni iddialar!

Yayınlanma Tarihi:09:37,