Öğretmen atamaları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin öğretmen atamasını öne çekti. Öğretmen atamaları yapıldı.

Öğretmen atamaları açıklandı

 

MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti.

Onaylı başvurular içinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmenin atama sonuçları, “www.meb.gov.tr” üzerinden açıklandı.

 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN! 

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, “açıktan ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Bakanlık tarafından, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 29 Ocak’ta alınmaya başlanan başvurular dün saat 18.00’de son bulmuştu.

Öğretmen Atamaları 2015: Başvuru tarihleri, koşulları ve atama kontenjanları...Öğretmen Atamaları 2015: Başvuru tarihleri, koşulları ve atama kontenjanları…

 

28 ŞUBAT MAĞDURU ÖĞRETMENLERE BAŞVURU HAKKI
Bu yılki atamalarda, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için “40 yaş” sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların da başvurularının da kabul edileceği duyurulmuştu.

24 milyon ehliyet değişecek24 milyon ehliyet değişecek

 

İlk atamalara ilişkin en fazla kadro, bin 430 ile ingilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.

Öğretmen atamaları için başvuru duyurusu ve kontenjan listesi açıklandıÖğretmen atamaları için başvuru duyurusu ve kontenjan listesi açıklandı

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, 15 bin öğretmenin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...