Olay yaratan kitabın yazarı konuştu!

'Abdullah Gül İle 12 Yıl' adlı kitabı yazan, Abdullah Gül'ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, büyük ilgi gören kitabı hakkında konuştu.

Olay yaratan kitabın yazarı konuştu!

 

AKP’li Şamil Tayyar’ın “Kitapla partimize bomba atılması istendiğini görüyoruz” sözlerine, Sever “Bombalarla işim olmaz. Bir kitabı bombayla özdeşleştirmek bana çok ters gelen bir şey” dedi.

CNN Türk’te Mirgün Cabas’ın programına katılan Sever merak edilen sorulara cevap verdi.

“YAZMASAYDIM DAHA MUTLU OLACAKTI”
“Ben bu kitabı kendi irademle yazmaya karar verdim. Bu konuda Sayın Gül’ün en ufak bir dahli yok. Bu kitaptan yola çıkarak, Sayın Gül ile ilgili çok fazla spekülasyon yapılıyor. Bu görüşümü kendisiyle paylaştığımda çok coşkuyla karşılamadı. ‘Yazma’ demedi ama katkı da vermedi. Hatta mesafeli durdu. Yazmasam daha mutlu olacaktı”

 

Şamil Tayyar'dan Gül'e sert eleştiri

Şamil Tayyar’dan Gül’e sert eleştiri

 

“MANİDAR OLMAYAN BİR ZAMAN BULMAK MÜMKÜN DEĞİL”
“12 yıl birlikte çalıştığımız için çok tepki gördü. ‘Neden bizden biriyle çalışmıyorsun? O bizden biri değil’ tepkisi gördü. Şimdi üzerine, ‘Bizden olmayan biriyle 12 yıl çalıştı ve şimdi de ona kitap yazdırdı, onun üzerinden mesaj veriyor’ gibi bir algı ortaya çıkmasından rahatsızdı. Seçim sonrasına bıraktırmak istemekte haklı da çıktı. Seçim sonrası çıkmasına rağmen, ‘Neden şimdi? Zamanlama manidar’ gibi bir sürü spekülasyon yapılıyor. Ama burası nasıl bir ülkeyse, manidar olmayan bir zaman bulmak mümkün değil. Bu kitap ne zaman çıksa manidar olacaktı zaten. Ya da 40-50 yıl sonra yazılmasını isteyeceklerdi. Burada benim hiçbir amacım yok. Tek amacım, kamuoyunu 12 yılın perde arkası ile ilgili bilgilendirmek ve tarihçilere de bir vesika bırakmak”

 

Ahmet Sever'den olay yaratacak Abdullah Gül kitabı

Ahmet Sever’den olay yaratacak Abdullah Gül kitabı

 

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a da cevap veren Sever, şu ifadeleri kullandı: “Benim bombalarla işim olmaz. Bir kitabı bombayla özdeşleştirmek bana çok ters gelen bir şey. Bombayla kitabı, bir benzetme olarak bile birlikte kullanmak çok yakışıksız bir şey bana göre”

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...