Sözcü Plus Giriş

Sabah saatlerinde açıklamalarda bulunan Selahattin Demirtaş saldırıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı. Demirtaş Suruç’taki saldırıda ölü sayısının 32’ye yükseldiğini söyledi.

VATANDAŞLARA DA GÜVENLİK ÇAĞRISI!

“HDP olarak alacağımız tedbirler yürüteceğimiz siyasete dair sizleri bilgilendireceğiz.” diyen Demirtaş vatandaşları da güvenlik önlemlerini artırmaya çağırdı.

Demirtaş “Çok acı bir olay, insanlık dışı bir katliamla karşı karşıya kaldık. 32  gencimizi öğrencimizi her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı çok büyük fakat ama samimiyetle söyleyeyim katliam sonrası yapılan değerlendirmeler ve partimize dönük saldırılar bu katliam kadar acıdır.Bu katliamı yapanları ulaşmak istediklerinden daha çirkini medya tarafından yapılmaktadır. Parti binalarımızın güvenlik tedbirlerini artıracağız, STK’lar da artırsın, vatandaşlarımız artırsın.
IŞİD barbarlarının teröristleri var her yerde. Havuz medyasının en aşağılık seslerin silahlanma çağrısı yaptık diye saldırıyorlar. Bunlar kendi kinlerinde boğulmuş insanlar, yazdıklarının çizdiklerinin farkında değiller. Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsın bu ülkeden huzur içinde yaşayacağız. Bu alçaklara rağmen HDP başaracak.” dedi.

Taksim'de Suruç protestosuna müdahale

Taksim’de Suruç protestosuna müdahale