Sözcü Plus Giriş

‘Ön ödemeli’ Davutoğlu daveti

Davutoğlu'nun katılacağı toplantı öncesi minibüsçüler ‘’Ön ödemeli’’ bir ilanla zorunlu olarak toplantıya çağırdı

Güncellenme: 17:02, 11/05/2015
‘Ön ödemeli’ Davutoğlu daveti

Deniz AYHAN/ANKARA

Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın Ankara'da minübüsçü esnafı ile buluşacak. Toplantı öncesi minibüsçüler ‘'Ön ödemeli'' bir ilanla zorunlu olarak toplantıya çağırıldı. Her münibüsçüden 50 lira toplanacağı, Davutoğlu'nu izlemeye gidenlere paralarının iade edileceği, gitmeyenlerin ise 50 lirasının yanacağı duyuruldu.

Minibüs şoförlerine dağıtılan davet ilanlarında, “Her araçtan 50 TL alınacaktır. Toplantıya gelmeyen araç olursa parası iade olmayacaktır” denildi. Minibüsçüler bu mesaja tepki gösterirken, Ankara Minibüsçüler Odası yetkilileri ise hazırlanan afişlerin oda ile ilgisi olmadığını öne sürerek, ‘' Durak başkanları hazırlamış olabilir, bilgimiz yok” demekle yetindiler.

“EKMEĞİMİZ İÇİN CİDDİ GÜNLER”

Ankara’daki minibüs hatlarına asılan ve şoförlere dağıtılan ilanda şu ifadeler yer aldı:
‘'12.05.2015 tarihi salı günü sabah saat 9’da sayın başbakanımızın ATO’da yapacağı esnafa sesleniş konuşmasına bütün esnafımızın katılmasını önemle bekliyoruz. Cumhurbaşkanının konuşmasına katılımımız çok az olmuştu. İnşallah aynı sorunu yaşamayız. Pazartesi gününden her araçtan 50 TL alınacaktır. Toplantıya gelmeyen araç olursa parası iade olmayacaktır. Ciddiye almanızı önemle rica ederim. Bunlar ekmeğimiz için ciddi günlerdir”

Minibüs şoförlerine aynı zamanda şu ilanlar dağıtıldı:

GÖK EL KOYDU

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, konuyu SÖZCÜ’ye değerlendirdi ve “Bunlar skandal uygulamalardır. AKP’nin içine düştüğü aczi de çok net göstermektedir. Parayla ve toplama yöntemle kalabalık edinmeye çalışılması, esnafa da ciddi bir saygısızlıktır. AKP, her türlü devlet ve yandaş olanaklarını hoyratça kullanıyor. Halkımız bunların hepsine, 7 Haziran’da okkalı bir cevap verecektir'' dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:16:43,