Sözcü Plus Giriş

ANKARA / SÖZCÜ

Pamukoğlu bir süre önce ”Terör örgütü, Hakkari Dağlıca’ya yeni bir baskın yapabilir” demişti. PKK önceki gün Dağlıca’ya saldırı düzenledi. Bu olay Pamukoğlu’nun açıklamasından sonra, Dağlıca’ya yapılan ikinci saldırı oldu.

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütünün önceki gün Dağlıca’ya havan ve uçaksavar silahları ile saldırı düzenlendiği açılan ateşe karşılık verilerek teröristlerin püskürtüldüğünü bildirdi. Örgüt bir süre önce de Hakkâri Dağlıca ana üs bölgesine, havan ve Doçka uçaksavar silahı ile saldırmış ve bu saldırı da etkisiz hale getirilmişti.

PAMUKOĞLU NE DEMİŞTİ?

Pamukoğlu, 26 Mayıs 2014 günü yaptığı yazılı açıklamada, PKK’nın Dağlıca’da konuşlu askeri birliğe saldırı hazırlığında olduğunu belirtmiş bu açıklamadan bir ay sonra ilk saldırı gerçekleşmişti. Pamukoğlu şöyle demişti:

“Hakkari'de PKK'nın Dağlıca'da konuşlu birliğe doğru mevziler hazırladığı tespit edildi. Mevzi kazdıkları bölgenin gerisinde PKK'nın en büyük kamplarında biri olan Oramar kampı var ve bu kamp Kuzey Irak'taki merkez kamp olan Mezi Karyaderi-Avaşin kampına bağlıdır. Bu mevzi hazırlığı Dağlıca'ya baskın yapılabileceği anlamına gelir.''