Sözcü Plus Giriş

1 Kasım seçimlerinde sandık başında nöbet tutacak gönüllülerin oluşturduğu Oy ve Ötesi, bu hafta itibariyle 40 bin müşahite ulaştı.  Türkiye’de 1 Kasım günü tam 175.006 sandıkta oy kullanılacak bu Oy ve Ötesi’nin daha fazla gönüllüye ihyitacı olduğu anlamına geliyor.

#müşahitaranıyor etkinliğiyle, tüm gönüllüleri seferber olan Oy ve Ötesi, seçime 2 hafta kala 40 bin gönüllü sayısına ulaştı. Oy ve Ötesi, 18 Ekim Pazar günü düzenlediği etkinlik ile 7 Haziran genel seçimleri öncesinde bir haftada kaydolan gönüllü sayısına sadece 6 saat içinde ulaştı. Etkinlik, Türkiye'nin dört bir yanındaki gönüllüler tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

#müşahitaranıyor etkinliği, son 3 seçimde Oy ve Ötesi gönüllüsü olarak görev alan Tanem Sivar ve Beliz Özkan'ın sunumuyla 8 saat boyunca Oy ve Ötesi kanalından canlı yayınlandı. Etkinlikte 20'yi aşkın gönüllü, Türkiye genelinde toplam 36.000 gönüllüyü arayarak, en az 1 kişiyi daha aralarına katmalarını istedi.

Ahmet Hakan, Cüneyt Özdemir, Enver Aysever gibi gazetecilerin de telefonla bağlandığı #müşahitaranıyor etkinliğine; Meltem Cumbul, Hazal Kaya, Mehmet Günsur, Mert Fırat, Özge Özpirinçci, Tuba Ünsal ve Ozan Güven gibi ünlü isimler de destek verdi. Oy ve Ötesi ekibini evinde ağırlayan İlber Ortaylı ise herkese oylarına sahip çıkma çağrısı yaptı. Heyecanla aranmayı bekleyen gönüllüler arasında, sosyal medya hesaplarından telefon numaralarını paylaşanlar da vardı.

Oy ve Ötesi, bir kişinin bile sandıkta yaratacağı farka odaklanarak 43 şehirde, müşahit aramaya devam ediyor.