Özgecan Aslan’ın ailesi isyan etti

Anne parasızlık yüzünden tamir ettiremediği telefon için kahrolurken, baba "Ben bu yükle yaşayamam” diye gözyaşlarını tutamadı.

Özgecan Aslan’ın ailesi isyan etti

Mersin’in Tarsus ilçesinden cinsel saldırıya uğradıktan sonra yakılarak öldürülen Özgecan’ın cenazesi toprağa verildi. Zanlıları ise yakalandı ve alacakları cezayı bekliyorlar. Olaydan geriye ise Özgecan’ın gözü yaşlı ailesi kaldı.

Yaşananlara isyan eden anne Songül Aslan “Benim kızım saf, evine gelmek için dolmuşa biniyor. Dolmuşa binmek suç mu? Bu vahşileri anlasa biner mi hiç. Tek kalmış, kızım anladığında iş işten geçmiş. Komutanın anlattığına göre kapıları kilitlemişler, saldırmışlar kızıma. Namusunu kurtarmak için çok çabalamış. Boğazına bıçak batırmışlar, şah damarı kesilmiş, oracıkta ölmüş zaten. Bir insan bunu nasıl yapar.” diye konuştu.

“ASGARİ ÜCRETLE ONU OKUTMAYA ÇALIŞIYORDUK”

El Cezire Türk’e konuşan acılı anne; asgari ücretle çalıştıklarını, çocuklarını iyi yetiştirmekten başka hayatta bir gayeleri olmadığını anlattı. Songül Aslan “Hedefi psikolog olmaktı, ‘Okuyup seni kurtaracağım anne, yeter ki sen beni okut kurtar' diyordu hep. Kızım psikolog olma hedefini başaramadı. O canilerin yüzünden bu hedefini başaramadı benim saf, güzel kızım. Bunların cezasını en ağır şekilde çekmelerini istyorum. Bu nasıl vahşet Allah'ım…” diye konuştu.

Türkiye Özgecan için ayakta!Türkiye Özgecan için ayakta

 

“Telefonu 15 gündür bozuktu”

Anne Songül Aslan, kızının cep telefonunun 15 gündür bozuk olduğunu, ekonomik durumları elverişli olmadığı için tamir ettiremediklerini ya da yenisini alamadıklarını da söyledi.

Aslan “Bir telefon alabilseydim, kendi kendime kızıyorum. Belki beni arama imkanı olurdu. Belki kurtulurdu yavrucağım. Nasıl kader yazmışlar Allah'ım… Benim kızım bunları haketmedi. Kızımın arkadaşı B. ile konuştum. Mesajdan sonra en fazla yarım saatlik yol bekledim, hadi bir saat bekledim. Baktım olmayacak. Eşime söyledim, kalkıp karakola gittik. B. bize anlattıklarının aynısını polislere de anlatmış. ‘Abla ben ondan önce bindim otobüse, gelmesi lazımdı, niye gelmedi anlamadım’ dedi. Sonra gece boyu o beni, ben onu hep aradık. Ah ben şimdi ne yaparım.” diye konuştu.

Türkiye Özgecan'a ağlıyorTürkiye Özgecan’a ağlıyor…

“ALLAH’TAN YARDIM DİLİYORUM”

Baba Mehmet Aslan ise “Kızıma bu kötülüğü yapanların ailesine Allah'tan yardım diliyorum. Allah bu yükü verdi bize. Ne diyeyim, Allah cümlemizin çoluğunu çocuğunu korusun, ben bu yükle yaşayamam” dedi.

Tecavüz, bıçaklanma... Hep teğet geçmişimTecavüz, bıçaklanma… Hep teğet geçmişim
Laik sistemin sapıklarıLaik sistemin sapıkları

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...