Özhaseki’nin yerine o geliyor

AKP’den milletvekili adaylığı için istifa eden tek Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Özhaseki’nin halefi belli oldu.

Özhaseki’nin yerine o geliyor

Veli TOPRAK/ ANKARA

AKP'den milletvekili adaylığı için istifa eden tek Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Özhaseki'nin halefi belli oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Pazar günü Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik seçilecek.

17 YILDIR BAŞKAN: Özhaseki, Şükrü Karatepe'nin cezaevine girmesiyle boşalan başkanlığa 23 Haziran 1998 tarihinde seçildi. Aralıksız 17 yıldır bu görevi yürüten Özhaseki, TBMM'ye girmek için bu görevi bıraktı.

HALEFİ KOCASİNAN: Özhaseki, 1998'de Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Meclis üyelerinin oyuyla seçildiğinde Melikgazi Belediye Başkanı idi. Halefi Mustafa Çelik ise Kocasinan Belediye Başkanlığı'nı yürütüyor.

69 ÜYE PAZAR OY VERECEK:Kayseri'nin yeni başkanı Pazar günü saat 11.00'de toplanacak olağanüstü Meclis toplantısında belirlenecek. Çelik'in başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Meclis'te 69 üye var. 52'si AKP, 17'si muhalefet partilerine mensup.

Mehmet Özhaseki de istifa ettiMehmet Özhaseki de istifa etti

AKP'NİN KURUCUSU: Mustafa Çelik, 2001'den itibaren AKP'de siyaset yapıyor. Kocasinan'da kurucu ilçe başkanı olan Çelik, daha sonra il başkan yardımcılığı yaptı. 10 yıldır Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Çelik, aynı zamanda Abdullah Gül Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...