Papandreu şaşkına döndü

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu ile Ankara'da akşam yemeğinde bir araya geldi.

Papandreu şaşkına döndü

Başak KAYA / ANKARA

Türkiye gündemi ile ilgili anlatılanlar karşısında Papandreu şaşkınlık geçirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve Yunanistan’ın eski başbakanlarından Papandreu ile uluslararası sorunları değerlendirdi. Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile CHP Milletvekili ve Sosyalist Enternasyonel Başkan Yardımcısı Umut Oran da yemeğe katıldı.

HAVUZ MEDYASI

Edinilen bilgiye göre, Türkiye'deki demokrasi açığı ve otoriterleşme konularının ele alındığını yemekte, Papandreu'nun “Havuz medyası ile ilgili duyduklarına inanamadığı ve şaşkınlığa uğradığı” belirtildi.

İktidarın medya üzerindeki etkisini TMSF ve yandaş işadamları üzerinden nasıl sağladığı anlatıldı. Papandreu’nun ülkesinde Aleksis Çipras'ın liderliğindeki Radikal Sol Koalisyonu (SYRİZA) ile ilgili “istikrar olmalı” vurgusu yaptığı, hükümet ortağının aşırı sağcı olmasını ise “zayıf nokta” olarak değerlendirdiği öğrenildi.

SOSYALİST ENTERNASYONEL YAKIN TAKİPTE

Öte yandan, medya üzerinden CHP'ye ve CHP milletvekili Umut Oran'a karşı yapılan “kaset, para aktarma, cemaatle işbirliği, Sümeyye Erdoğan'a suikast” gibi iddiaların Sosyalist Enternasyonel tarafından da yakından izleneceği belirtildi. Önümüzdeki günlerde Sosyalist Enternasyonel yönetiminden bazı isimlerin Türkiye'ye gelerek CHP ile temasa geçmesi de bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...