Sözcü Plus Giriş

“Paralel işi trafik cezası”

Kendisine yol vermediği için bir taksiciye trafik cezası kesilen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga "Paralel kumpas kurulduğunu" savundu.

Güncellenme: 08:13, 19/10/2015
“Paralel işi trafik cezası”

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’ya yol vermediği için bir vatandaşa trafik cezası kesildiği ortaya çıkınca, Fahri Kasırga açıklama yaptı. Kasırga “Paralel işi makbuzla bana yükleniyorlar” dedi.

FOTO:depophotos

Ankara'da 19 Eylül günü havaalanına yolcu götürürken, arkasına resmi araç konvoyu gelen taksi şoförü M.Y.'ye 20 gün sonra 88 liralık trafik cezası makbuzu geldi. Makbuzda ceza gerekçesi olarak ”Sayın Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri'ni tehlikeye düşürmek” yazılıydı. M.Y. “Trafik o gün yoğundu, hemen yana geçemedim. Uygun olunca yol verdim. 155'e şikâyet etmişler. Cezayı ödemek istemiyorum, itiraz edeceğim” dedi. İbretlik durumu Hürriyet gazetesi haberleştirdi.

“Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri’ne yol vermedi, 88 lira ceza kesildi” başlıklı habere Fahri Kasırga Twitter hesabından yanıt verdi. Kasırga “Hürriyet, Cumhurbaşkanlığını karalama adına söz konusu maddi hatayı görmezlikten geliyor; paralel işi bir makbuzla, bana yükleniyor” dedi.

Olayın bir “kumpas” olduğunu savunan Fahri Kasırga şunları yazdı:

“Dünkü sürmanşette ‘Sen misin yol vermeyen’ başlığıyla aktarılan 88 TL’lik trafik cezasının kesilme gerekçesinde bir kasıt olduğu ortada. Makbuzda yazılan gerekçe: ‘Sayın Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri’ni tehlikeye düşürmek.’ Ama böyle bir trafik suçu yok. Ceza kural ihlalinden ya da trafiği tehlikeye atmaktan kesilmiş olmalı. Gerekçeyi doğru yazmama sebebi, ya cehalet ya kumpas! Hürriyet, Cumhurbaşkanlığını karalama adına söz konusu maddi hatayı görmezlikten geliyor; paralel işi bir makbuzla, bana yükleniyor. Dün makbuzu sürmanşetten veren Hürriyet, bugün ise KKTC’ye anavatandan su götüren dev projeyi neredeyse görmemezlikten geliyor. Maddi hatayı büyütüp sürmanşetten, dev projeyi ise küçücük bir haber olarak ver. Bu mudur gazetecilik anlayışınız?”

Bakan'dan bürokrata kumpas

Bakan'dan bürokrata kumpas