Sözcü Plus Giriş

‘Parayı çalan oyu da çalar’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, "Sandıklara sahip çıkın. Parayı çalan, oyu da çalar" dedi.

Güncellenme: 23:10, 03/05/2015
‘Parayı çalan oyu da çalar’

Burdur’da, CHP’nin mahalle ve köy temsilcileri sandık çevresi sorumluları eğitimi yapıldı. Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, sandık güvenliği eğitimlerinin sürdüğünü söyledi.

7 Haziran seçimlerinde oy almak kadar oylara sahip çıkabilmenin de son derece önemli olduğunu aktaran Erdoğdu, “Yarı faşist bir rejimin taşları döşenen bir ülke olmasaydık sandık güvenliği, sandıklara sahip çıkmak gibi bir kaygı olmayacaktı. Çünkü demokratik rejimlerde sandıklar zaten güvenli olur, kurallara uyulur, oylar çalınmaz. Her şeyin çalındığı, demokrasinin rafa kaldırıldığı ülkemizde ne yazık ki sandık güvenliği diye bir sorunumuz var. 1950’li yıllardan beri sandık konusunda en kaygılı olduğumuz dönemi yaşamaktayız. Çünkü bugün suça bulaşmış bir iktidar ya da bir gölge iktidar var. Başka suça bulaşanların gölgesi konumunda. Seçimlerden ve seçim sonuçlarından korkan bir iktidarla karşı karşıyayız” dedi.

AKP’nin seçimi kazanmak için çok farklı yollarla militanca çalıştığını öne süren Seyhan Erdoğdu, “Anayasa gereği bağımsız olması gereken Cumhurbaşkanının AKP’nin bir adayı, bir militanı gibi il il dolaşarak oy toplamaya çalıştığı bir ülkede yaşıyoruz. 12 yıl içersinde bu toplumun tüm hücrelerinde yapılan tahribatın ne kadar olduğunu kendimiz iktidara geldiğimizde öğrenebileceğiz” diye konuştu.

‘SANDIK GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ’

Seçim öncesi yapılan çalışmaların sandıkta heba edilemeyeceğini vurgulayan Erdoğdu, şöyle dedi:

“Yeniden Cumhuriyet Türkiye’sini inşa etmek için 7 Haziran’da oyları almak kadar 17- 25 Aralık’ı, kaçak saray soyguncularını, evlerden kutu kutu taşınan paraları, milletin anasına söven havuz müteahhitlerini unutmayalım. Bunlar çürümüş bir rejimin yansımalarıdır. Parayı çalan oyu da çalar. Sandık güvenliğine çok önem veriyoruz.”  (DHA)