Reklamsız Sözcü

PKK ve IŞİD’den sansasyonel eylem hazırlığı

Emniyet Genel Müdürlüğü, PKK ve IŞİD’in sansasyonel saldırılar hazırlığında olduğunu rapor etti.

android-time 14:36
PKK ve IŞİD’den sansasyonel eylem hazırlığı
Emniyet Genel Müdürlüğü, PKK ve IŞİD’in sansasyonel saldırılar hazırlığında olduğunu rapor etti.

Kamil ELİBOL / ANKARA

Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de asker ile polisi hedef alan şiddet eylemlerini tırmandıran PKK ve IŞİD'in sansasyonel saldırılar hazırlığında olduğunu rapor etti. EGM'ce 270 bin polise yapılan terör uyarısında, PKK ve IŞİD dışında, El-Kaide terör örgütünün de Türkiye içerisinde silahlı/bombalı eylem arayışında olduğuna vurgu yapıldı.

Foto: DHA Diyarbakır polisi terör örgütlerine yaptığı operasyonlarına hız kazandırdı

İstihbarat Daire Başkanlığı'nca hazırlanan rapor üzerine 81 İl Emniyeti'ne “gizli” ibareli bir rapor gönderildi. Raporda, Irak ve Suriye'de yaşanan iç karışıklıklara dikkat çekilerek şöyle denildi:

“Bu ülkelerde olan otorite boşluğunun yarattığı olumsuz şartların terör örgütleri tarafından, zaman zaman eylem ve faaliyette bulunmak üzere yasadışı yollardan ülkemize giriş yaptıkları, yaşanan son olaylardan da anlaşılmaktadır. Suriye'de faaliyet gösteren IŞİD ve El-Kaide ile Kuzey Irak'tan sızan PKK'lı terörist grupların ülkemiz içerisinde sansasyonel saldırı hazırlığında oldukları da değerlendirilmektedir''

ÖZEL TİM GÖREV ALSIN

İl Emniyet Müdürlerinden terör eylemi, silahlı saldırı, suç ve suç örgütlerine karşı yüksek risk teşkil eden yol uygulamalarında özel harekat birimlerini de görevlendirmeleri istenildi.

EGM, özellikle doğu-güneydoğudaki yol uygulaması yapılan alanın çevre emniyeti ile kontrollerde görevli personelin muhtemel saldırılara karşı can güvenliği tedbirlerinin özel harekatçılarca alınmasını kararlaştırdı. Talimatta, ‘'Özel harekat personeline araç durdurma, araç ve şahıs araba vb. görevler verilmesin” denildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more