Sözcü Plus Giriş

PKK’ya son yılların en büyük operasyonu

Tunceli-Erzincan yolunun kapatılmasının ardından Tunceli'de PKK'ya karşı şehit Binbaşı Yavuz Onat Güzel'in adının verildiği operasyon başlatıldı

Güncellenme: 15:49, 16/10/2015
PKK’ya son yılların en büyük operasyonu

Foto: DHA

Tunceli’de güvenlik güçleri terör örgütü PKK’lıları etkisiz hale getirmek için son yılların en büyük operasyonunu bu sabah saatlerinde başlattı. Tunceli’de PKK’lılarla çıkan çatışmada şehit olan Binbaşı Yavuz Onat Güzel’in adının verildiği operasyon kapsamında valilik Tunceli-Erzincan karayolunu bu sabah saatlerinde trafiğe kapattı.

Foto: DHA

Operasyon kapsamında bomba uzmanları karayolu üzerinde PKK’lıların tuzakladığı patlayıcı arama taraması yaparak, karayolunu güvenli hale getirdikten sonra dün geceden itibaren Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan Jandarma Özel Harekat Timleri, özel eğitimli profesyonel askerler Kobra ve Kirpi tipi zırhlı araçlarla bölgeye sevk edilmeye başladı.

Tunceli-Erzincan yolu trafiğe kapatıldı

Tunceli-Erzincan yolu trafiğe kapatıldı

Foto: DHA

Operasyonların terör örgütü PKK’lıların yol kestiği Zağge bölgesi ile Alacık Köyü yakınlarında PKK mezarlığı bölgesinde yoğunlaştırıldığı belirtildi. Operasyon kapsamında hakim tepe ve stratejik alanlara helikopterlerle çok sayıda Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Karadan giden güvenlik güçlerinin PKK’lıların iki ayrı noktada tuzakladığı tahrip gücü yüksek el yapımı patlayıcıyı bularak imha ettiği öğrenildi. Bölgede bu sabahtan itibaren başlatılan operasyonlar sürüyor.

DHA)

Yayınlanma Tarihi:14:00,