Reklamsız Sözcü

Polise bombalı saldırı!

Mardin Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri uzaktan kumandalı bomba, polis aracının geçişi sırasında patlatıldı.

android-time 15:01
Polise bombalı saldırı!
Mardin Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri uzaktan kumandalı bomba, polis aracının geçişi sırasında patlatıldı.

Nusaybin’in Akçatarla Köyü yolunda PKK’lı teröristlerin kurduğu bombalı tuzak, zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Saldırı polis arasının geçişinin hemen sonrasında gerçekleştiği için şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Hain saldırı, bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Teröristler yol kenarına tuzakladıkları bombayı polis zırhlı aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlama, şans eseri zırhlı aracın geçişinden saniyeler sonra meydana gelmesi nedeniyle saldırıda ölen ve yaralanan olmadı. Patlama nedeniyle karayolunda çukur oluştu. Olay yerine sevk edilen güvenlik güçleri, karayolunu ulaşıma kapatarak Jammer’li araçlar eşliğinde başka patlayıcı bulunup bulunmadığını araştırdı. Polis, bombalı saldırı düzenleyen teröristleri yakalamak için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.

YASAKLI MAHALLELERDE OPERASYON SÜRÜYOR

Nusaybin’de hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için sokağa çıkma yasağı 3’üncü gününe giren Abdulkadir Paşa, Fırat, Yenişehir ve Dicle mahallelerinde operasyonlar devam ediyor. Mahallelerden zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

Bu arada Nusaybin’de bugün esnaf sokağa çıkma yasağını protesto etmek için işyerlerini açmadı. Esnafın kepenk kapattığı ilçenin birçok yerleşim yerine de 2 gündür elektrik verilemiyor.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0308.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more