Reklamsız Sözcü

Rize´de KESK üyelerine yumurtalı saldırı

Rize´de KESK üyelerine yumurtalı saldırı

android-time 14:52
Rize´de KESK üyelerine yumurtalı saldırı
Rize´de KESK üyelerine yumurtalı saldırı

Muhammet KAÇARRİZE, (DHA) – RİZE`de yaptıkları açıklama ile Güneydoğu Anadolu`da bazı il ve ilçelerde yaşanan olaylara tepki gösteren Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, yumurtalı saldırıya uğradı.

Rize Devlet Hastanesi poliklinik girişi önünde toplanan KESK üyeleri, `Savaşa karşı barışı savunacağız` pankartları açtı. Polisin güvenlik önlemi aldığı etkinlikte konuşan KESK temsilcisi Ümit Günaydın, Güneydoğu`da yaşanan olaylara ve sokağa çıkma yasaklarına tepki gösterdi. Halkları geri dönülmez şekilde kaosa sürükleyen gelişmelere seyirci kalamayacaklarını belirten Günaydın şöyle konuştu:

`7 Haziran seçimleri sonrası yeni baskıcı ve otoriter bir sistem kurmak için savaş ve çatışmalardan medet uman siyasi iktidar içeride ve dışarıda savaş konseptini tırmandırarak yükseltmeye başladı. Türkiye`de barış düşmanları ile savaşa tapanlar birleşmiş durumda. Türkiye`de savaş karşıtları, savaşa, çatışmalara ve katliamlara, bir halkın kendi ülkesinde sığınmacı yapılmasına karşı çıkmadıkça barış olmayacak.`

YUMURTA DOKTORUN BAŞINA GELDİ

Bu sırada ülkücü oldukları ileri sürülen yapan 10 kişilik grup, ellerindeki yumurtaları KESK üyelerine atarak, `Şehitler ölmez, vatan bölünmez` sloganları atmaya başladı. Yumurtalardan biri, KESK üyesi Dr. Süphan Tunç`un başına isabet etti. KESK üyeleri de protestocu gruba, `Kimse ölmesin diye biz buradayız` sözleriyle karşılık verdi.

Polisin müdahalesi ile uzaklaştırılan grup `Vatana ihanet etme. Yeşili sev, doğayı koru` yazılı döviz açtı, sonra da `Kahrolsun PKK` sloganları atarak uzaklaştı. KESK üyeleri de basın açıklamasını sonlandırdı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Rize – Muhammet KAÇAR
2015-12-29 14:46:16

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more