Reklamsız Sözcü

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda patlama!

Sabiha Gökçen Havaalanı'nda gerçekleşen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti.

android-time 09:28
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda patlama!
Sabiha Gökçen Havaalanı'nda gerçekleşen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti.


İstanbul’daki iki havalimanından birisi olan Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı uçak park sahasında gece saat 02.00 sıralarında meydana gelen patlamada bir kadın temizlik görevlisi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.

FOTO:DHA Polisin Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki incelemeleri sürüyor

POLİS ALARMA GEÇTİ

İstanbul polisi, patlama ihbarının ulaşmasıyla birlikte alarma geçti. Sabiha Gökçen Havalimanı ve çevresine çok sayıda polis ekibi yönlendirildi.

DIŞARIDAN BİR SALDIRI MI?

Havalimanı, apron ve çevresindeki  araştırmaların sürdüğü sırada, havalimanına dışardan gerçekleştirilen bir saldırı ihtimali de göz önünde tutuldu. Arama çalışmalarına bir helikopter de destek verdi. Atatürk Havalimanı’ndan bölgeye Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait kızılötesi kameraya sahip Bell 429 tipi helikopter gönderildi. Olay yeri inceleme ekipleri patlamanın meydana geldiği nokta ve bazı uçaklardaki incelemelerini yoğunlaştırdı.

FOTO:DHA Patlama sonrası olay yerine çok sayıda uzman ekip sevk edildi.

“3 KEZ PATLAMA OLDU”

Patlamanın meydana geldiği sırada Havalimanı’nda bulunan Devrim Saygılı isimli bir vatandaş “Sesler duyduk, patlama sesleri geldi. Hepsi oydu aslında başka da bir şey duymadık” dedi. Saygılı “Siz uçakta mıydınız sorusuna da “Yok içeride oturuyorduk yemek yiyorduk. Patlama seslerini duyduk. Yanılmıyorsam 3 kereydi. Sonra da görevlilerden öğrendik patlama olduğunu. Apronda polis ekiplerini gördük, itfaiye görmedik” dedi.

YARALILARDAN 1’İ HAYATINI KAYBETTİ

Polis ve yetkililerin patlamanın nedeninin belirlenmesine  ilişkin başlattıkları inceleme havalimanı ve çevresinde günün aydınlandığı saatlerde de devam etti.  Öte yandan patlamada yaralanan temizlik görevlilerinden Zehra Yamaç isimli kadın yaşamını yitirdi. Canan Burgulu’nun tedavisi ise  Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyor.

PEGASUS VE İŞLETME ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak iki kurum da açıklama yaptı. Pegasus’tan yapılan açıklamada “23 Aralık 2015 Çarşamba günü sabah 02:05’te, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir”  denildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.’nin yaptığı yazılı açıklamada ise “Terminal işletmesini yapmakta olduğumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın apron bölgesinde 23.12.2015 tarihinde gece saat 02:00 civarında nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın nedeni ile ilgili yetkililerin araştırmaları devam etmektedir. Terminalimizde uçak iniş kalkışlarında hiçbir sorun yaşanmamakta olup, uçuş operasyonu sorunsuz bir şekilde devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:2823.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more