‘Şimdi de çatı bir çete kuruyorlar’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Sincan'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

‘Şimdi de çatı bir çete kuruyorlar’

Başbakan Davutoğlu, muhalefet partilerini eleştirerek “Şimdi de çatı bir çete kuruyorlar. Bunun adı çatı çete. CHP, MHP, HDP. Birbirlerine söz ettiklerini gördünüz mü” diye sordu.

Demirtaş'tan Erdoğan'a çağrı

Demirtaş’tan Erdoğan’a çağrı

Muhalefet partilerini eleştiren Davutoğlu şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir çatı aday üzerinde anlaşıp hep birlikte geldiler ama onlara gerekli dersi verdiniz. ‘Cumhurbaşkanı olamaz’ dedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı yaptınız, Allah razı olsun. Şimdi de sadece çatı aday değil, çatı bir çete kuruyorlar. Çatı çete, bunun adı çatı çete. Nasıl bir çatı çete biliyor musunuz? Üç tane muhalefet partisi CHP, MHP, HDP. Birbirlerine daha hiç söz ettiklerini gördünüz mü? MHP hiç HDP’ye dönüp ‘Bu millet, bu vatan bölünmez otur oturduğun yere’ diyor mu? HDP, MHP’ye dönüp ‘Neden geçmişte şunları yaptın’ diye soruyor mu? CHP, HDP’ye laf ediyor mu? CHP, zaten MHP ile ortak. Peki dertleri kimle? Dertleri AK Parti’yle. Ama esas dertleri milletle.”

Davutoğlu, “Yabancı yapım tanklarla Türkiye’de 10 yılda bir darbe yapanlar, 27 Mayıs’ta tanklarla caddelere inenler, 12 Mart’ta muhtırayla demokratik olarak seçilmiş iktidarı düşürenler, 12 Eylül’de tankları şehirlere salanlar, 28 Şubat’ta yine tanklarla şehre girenler artık bilsinler ki şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk yapımı Altay tanklarıyla sadece vatan savunmasındadır, millet savunmasındadır” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...