Spor yazarı Ali Kemal Yazıcı’dan akıl almaz Özgecan mektubu

Yeni Şafak yazarı, Mersin'de feci şekilde katledilen Özgecan'a "Nereden başlasam..." diye başlayan mektup yazdı ve Trabzonspor maçını anlattı.

Spor yazarı Ali Kemal Yazıcı’dan akıl almaz Özgecan mektubu

Yeni Şafak gazetezi spor yazarı Ali Kemal Yazıcı, bugünkü köşesinde Mersin’de feci şekilde katledilen Özgecan Aslan'a hitaben bir mektup kaleme aldı. Yazıcı, “Özgecan'a mektup…” başlıklı yazısında dün akşam UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Trabzonspor Napoli maçını anlattı. Yazıcı’nın yazısı gelen tepkilerin ardından Yeni Şafak’ın internet sitesinden kaldırıldı.

Yazıcı'nın “Özgecan'a mektup…” başlıklı yazısı şöyle:

Merhaba Özgecan….

Nasıl ve nereden başlayacağımı bilemediğim bu mektubun girişini gün boyunca yazmaya çalıştım ama beceremedim..

Senin yaşadıklarınla başlasam bir dert, buraları sana anlatmaya kalksam ayrı bir dert.

Kısacası bizim buraların olmazsa olmazı futbola ve Trabzonspor'a dair Napoli maçını değerlendireyim sana. Futbolla ne kadar ilintili olduğunu bilmiyorum ama bu mektup aracılığıyla bir özlemi de gidermeyi düşündüm.

“Futbol ve Trabzonspor” dedim ya…

Son iki sezondur Türkiye'yi Avrupa'da başarıyla temsil eden Trabzonspor'un maçı vardı sana bu mektubu yazarken. Sakatı ve cezalıları bir kenara koyarsak kenarda biri kaleci, üçü savunma oyuncus,u dört futbolcusu bulunan Trabzonspor, birazda gözümüzde büyüttüğümüz Napoli karşısında eksiklerinin dezavantajına rağmen son yıllarda görmediğimiz bir taraftar desteğiyle maça başladı Özgecan…

Oynayıp oynamayacağı belli olmayan Bosingwa oynadı ama Mehmet ağabeyin ve Constant cezalıydı Özgecan… İki önemli ismin olmaması nedeniyle orta alanda Soner ağabeyinle, Özer ağabeyine büyük görev düştü ama olmadı.

Bunlar yetmiyormuş gibi Özgecan, bir de İtalyan ekibi takım savunmasını üst düzey yapınca uluslararası tecrübesi fazla olmayan eksik Trabzonspor, maçı ilk yarım saatte kaybetti. Hani Özer ağabeyinin pas hatası olmasa belki ilk golü biraz daha geç yerdik ama aradaki kalite ve mantalite farkı küçümsenemeyecek kadar fazlaydı.

Biliyorum canın sıkılıyordur, böylesine bir mektubun içeriği böyle olmamalıydı ama köhne hayatın sana yaşattıkları yanında bizim dün akşam yaşadıklarımızın lafı bile olmaz. Savunmadan çıkamayan, orta alandan olgun paslarla üçüncü bölgeyi destekleyemeyen, üçüncü bölgede baskı kurup rakip savunmayı zorlayamayan bir yapıda farklı bir görüntü ortaya çıkmazdı, çıkmadı da.

Şimdi sana 35 futbolcu transfer edip, uluslararası maça tek forvetle çıkan bir takım vardı sahada desem, benim gibi sen de anlayamazsın. Şimdi Özgecan, sezon başı hazırlık kampı yapmadığı için sezon boyunca arayış içinde olan bir takım vardı sahada desem, daha da detaya girmiş olacağım…

Özetlersek başta da yazdım ya Özgecan, yedekleri üç savunma oyuncusundan oluşan böylesine bir maça, ikisi kaleci 15 kişiyle çıkan bir takımın nesini yazayım?

Son olarak şunu belirteyim ki Avni Aker tribünleri seni unutmadı. Maç öncesi hep bir ağızdan “Özgecan” diye bağırdılar ve sana yapılanlara lanet yağdırdılar… Satırlarıma son verirken cennetin bir köşesinde senden çok daha küçük, yıllar öncesinde henüz okuma yazma öğrenmeden aramızdan ayrılan bir küçük kızı görür de isminin Feyza Yazıcı olduğunu öğrenirsen selamımı söyle…

Söyle O'na ki babanın Trabzonspor dışında bir derdi yok…

ALİ KEMAL YAZICI İLK DEĞİL!

Özgecan Aslan için şok sözler sarfeden tek Yenişafak yazarı Ali Kemal Yazıcı olmadı. Özgecan Aslan cinayeti sonrası Yenişafak yazarlarından Cemile Bayraktar tecavüz olaylarının Amerika'da da yaşandığını belirterek tepki gösterenlere “çenenizi kapatın” diye çıkışmıştı. Cemile Bayraktar twitter'dan “Müslüman ülke,tecavüz… fırsatçılığına soyunmayın, Amerika'da her iki dakikada bir kadın tecavüze uğruyor. Şimdi çenenizi kapatın”  diye yazmıştı.

Bayraktar: Amerika'da da oluyorBayraktar: Amerika’da da oluyor

Yine gazete yazarlarından Sevda Türküsev de sanatçı Beren Saat‘in, Özgecan Aslan için yayınladığı mesajla başlayan #sendeanlat kampanyasına katılan kadınları ‘popülist davranmak' ve ‘dizi kahramanlığı yapmakla' suçlamıştı.

Sevda Türküsev'den çirkin tweet!Sevda Türküsev’den çirkin tweet!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...